Sposoby na ukrycie siwych włosów – kilka porad

Sposoby na ukrycie siwych włosów – kilka porad

Jeśli chcesz ukryć blaknący kolor włosów, istnieje kilka sposobów na ukrycie siwych włosów. Są to między innymi trwałe farby do włosów, czasowe spraye i naturalna henna. Omówimy najlepsze metody i damy Ci kilka wskazówek. Możesz również spróbować użyć tymczasowej henny i barwników ziołowych. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto skonsultować się ze stylistą włosów i omówić swoje możliwości.

Trwała farba do włosów

Stosowanie trwałej farby do włosów w celu ukrycia siwizny jest skutecznym sposobem na zakrycie pierwszych oznak starzenia się. Kolor utrzymuje się do momentu jego zmycia, więc nie musisz się martwić, że wyblaknie lub wypadnie. Należy jednak upewnić się, że uzyskasz kolor włosów, który pasuje do Twojego odcienia skóry, lub wypróbować ziołową farbę do włosów. W ten sposób nie będziesz musiała się martwić o ostre chemikalia w trwałej farbie do włosów.

Najlepsza trwała farba do włosów na siwienie to taka, która jest co najmniej o jeden odcień jaśniejsza od Twojego naturalnego koloru. W ten sposób nie uzyskasz zbyt ciemnego odcienia. Ponadto, farby półtrwałe są lepsze dla Twoich włosów, ponieważ nie zawierają amoniaku. Nie można jednak oczekiwać, że będą one miały taką samą trwałość koloru jak farby trwałe. Ponadto, tego typu farby nie są tak mocne jak trwałe, więc możesz je myć tak często, jak chcesz.

Podobne treści:  Przeszczep włosów w Stambule: Nowoczesne Rozwiązania dla Problematyki Łysienia

Naturalna henna

Jeśli szukasz sposobów na ukrycie siwych włosów, możesz być zainteresowana wypróbowaniem naturalnej farby do włosów z henny. Od wieków henna jest używana do farbowania włosów, skóry i tkanin. Liście rośliny henny są mielone na proszek, a następnie mieszane z wodą lub kwaśnym płynem. Możesz również dodać zioła, minerały i inne naturalne składniki do swojej mieszanki, ale pamiętaj, że wyblaknięcie zajmie trochę czasu.

Henna występuje w różnych odcieniach, a każdy kolor sprawdzi się do pokrycia siwych włosów. Możesz nawet dodać trochę soku z cytryny lub octu jabłkowego do pasty, aby zwiększyć jej kolor. Jeśli jednak chcesz ukryć siwiznę na całej głowie, zalecany jest odcień jasnobrązowy lub blond. Jaśniejsze odcienie są łatwiejsze w utrzymaniu i wymagają mniej pielęgnacji. Oczywiście, henna jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli chcesz, by Twoje włosy wyglądały świetnie przez długi czas.

Tymczasowe spraye

Tymczasowa farba do włosów to świetny sposób na tymczasowe ukrycie siwizny, ale wymaga też regularnych wizyt kontrolnych. Częstotliwość tych wizyt zależy od ilości posiadanych siwych włosów i zmiany koloru. Eksperckie porady i wskazówki dotyczące wyboru koloru dla siwych włosów sprawią, że proces ten będzie łatwy. Po porady i wskazówki zgłoś się do najbliższego salonu fryzjerskiego. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki salonów, aby znaleźć je w pobliżu.

Spray do korekcji korzeni to kolejny popularny sposób na ukrycie siwych włosów. Spełniają one tę samą funkcję, co korektor u nasady włosów i są dostępne w różnych odcieniach. Pokrywają większą powierzchnię, więc możesz ukryć więcej siwizny za jednym razem. A ponieważ szybko wysychają, możesz ich użyć do ukrycia przerzedzonych części włosów lub do wizualnego zwiększenia ich gęstości. Spray do tymczasowego korektora korzeni jest dostępny dla kobiet i mężczyzn w różnych odcieniach i może być stosowany na mokre lub suche włosy.

Podobne treści:  Operacja przeszczepu włosów - jak to wygląda?

Farby ziołowe

Jeśli masz dość chodzenia do salonu fryzjerskiego, aby uzyskać kolor włosów, rozważ farby ziołowe, aby ukryć siwe włosy. Naturatint, farba botaniczna w kremie, zalewa trzon włosa naturalnymi mikropigmentami i zatrzymuje kolor po zamknięciu łusek. Dzięki temu uzyskuje się długotrwałe pokrycie. Kolejny składnik, wyciąg ze słonecznika, wzmacnia włosy i przywraca im utraconą witalność.

Tradycyjnie produkowane farby do włosów zawierają szkodliwe substancje chemiczne, które mogą uszkodzić Twoją skórę i zdrowie. Narażenie na wysoki poziom tych substancji chemicznych może powodować podrażnienie dróg oddechowych, osłabienie układu odpornościowego, a nawet raka. Według National Cancer Institute, farby do włosów zawierają ponad 5 000 substancji chemicznych, z których wiele jest znanych jako rakotwórcze, gdy były testowane na zwierzętach. Chociaż producenci wprowadzili wiele ulepszeń w swoich produktach, większość farb do włosów nadal zawiera substancje chemiczne, które nie są zdrowe dla Twojego organizmu.

Color Wands

Color Wands to świetny sposób na ukrycie niewielkich partii siwych włosów. Są one dostępne w tubkach i mają kształt przypominający maskarę. Barwny, półpłynny kolor może być nakładany na włosy lub wysycha naturalnie. Produkt jest tymczasowy i łatwo go usunąć za pomocą szamponu. Jeśli jednak wolisz bardziej trwałe rozwiązanie, istnieje wiele innych sposobów na ukrycie siwych włosów.

Podobne treści:  Poradnik jak obciąć dziecku włosy

Jednym z najlepszych sposobów na ukrycie siwych włosów jest użycie różdżki z gąbką. Tego typu różdżka posiada również aplikator w postaci pędzelka, który pomaga wtopić kolor we włosy. Różdżki zawierają wystarczającą ilość pigmentu, aby pokryć siwe włosy i nie pozostawiają uczucia wosku lub sztywności. Można je również stosować po bokach głowy, aby stworzyć iluzję gęstszych włosów.

Zmiana części włosów może pomóc ukryć siwiznę

Zmiana części włosów może być świetnym sposobem na ukrycie siwizny. Jeżeli zazwyczaj przedzielasz włosy na środku, możesz przedzielić je na bok lub zrobić to pod kątem. Jeżeli dobrze czujesz się z przedziałkiem z boku, możesz nawet poeksperymentować z przedziałkiem w nieładzie. Tak czy inaczej, siwizna nie będzie widoczna! Ponadto, aby ukryć siwiznę, możesz nosić włosy spięte w koński ogon lub kok.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ukrycie siwych włosów jest zastosowanie tymczasowego korektora w sprayu lub quick stick’a, który ukryje odrosty. Możesz również użyć makijażu i trwałej ondulacji, aby ukryć swoje siwe włosy. Nie zapominaj jednak o częstych wizytach u fryzjera w celu wykonania poprawek! Dzięki tym wskazówkom, ukrycie siwych włosów będzie dziecinnie proste! Możesz nawet udać się do salonu fryzjerskiego, by trwale zafarbować swoje siwe włosy.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *