Pory na twarzy – odblokowanie w skuteczny sposób

Pory na twarzy – odblokowanie w skuteczny sposób

Pierwszym krokiem do skutecznego odblokowania porów na twarzy jest usunięcie ze skóry cząsteczek zatykających pory. Można to zrobić poprzez złuszczanie, ale kluczowe jest, aby unikać wyciskania lub dłubania w pryszczach. Metody te uszkodzą strukturę porów, dlatego należy ich unikać. Zamiast tego należy użyć narzędzia At-Home pore-plumping, aby pozbyć się martwych komórek skóry i zatkanych porów.

Złuszczanie cząsteczek zatykających pory

Istnieje wiele korzyści ze złuszczania skóry twarzy. Jedną z nich jest to, że zmniejsza ono widoczność zmarszczek i drobnych linii. Inną jest to, że odblokowuje pory i utrzymuje je w czystości. Złuszczanie pomaga również w pielęgnacji skóry, jeśli cierpisz na trądzik. Zmniejsza również swędzenie i suchość. Proces złuszczania poprawia również strukturę i koloryt skóry.

Sprzyja również lepszemu zdrowiu skóry poprzez stymulację syntezy kolagenu, kluczowego składnika zdrowych komórek skóry. Dzięki temu wyglądasz młodziej i masz mniej zmarszczek. Ponieważ złuszczanie usuwa wierzchnią warstwę komórek skóry, może powodować uczulenie. Ważne jest, aby nosić filtr przeciwsłoneczny po przejściu tego procesu. Niektóre środki złuszczające mają poszarpane krawędzie. Wybierz taki, który ma cząsteczki o równym kształcie.

Ważne jest, aby regularnie złuszczać skórę, aby usunąć cząsteczki zatykające pory. Młoda skóra złuszcza się co 28 dni; starsza skóra traci ten proces co 40-60 dni. W rezultacie starsza skóra ma zatkane pory, co przyczynia się do powstawania zmarszczek, matowości, nierównomiernego kolorytu skóry i wyprysków. Ważne jest, aby codziennie złuszczać skórę twarzy, aby zapobiec tym problemom.

Istnieją trzy główne rodzaje kwasów złuszczających, które są odpowiednie dla twarzy. AHA są rozpuszczalne w wodzie i działają na powierzchni skóry. Świetnie nadają się do usuwania drobnych zmarszczek i przebarwień, a także są najlepsze dla skóry suchej lub wrażliwej. BHAs są najlepszym wyborem, jeśli Twoja twarz jest tłusta lub zapchana. Rozbijają one nadmiar oleju i zanieczyszczeń z porów.

Wyciskanie lub zbieranie porów

Wyciskanie lub zbieranie porów może uszkodzić skórę. Zbyt duży nacisk powoduje rozciąganie elastycznej warstwy otaczającej pory, przez co stają się one większe i bardziej widoczne. Nadmierne wyciskanie lub dłubanie może spowodować blizny i trwale rozciągnąć pory, powodując powstawanie kolejnych zaskórników. A codzienne ściskanie twarzy to też zły pomysł – może prowadzić do kolejnych wyprysków.

Podobne treści:  Jak wykonać masaż skóry głowy i twarzy

Dostępnych jest kilka różnych metod uwalniania zablokowanych porów. Prostym, naturalnym sposobem jest użycie rąk. Możesz ściskać lub dłubać w skórze, aby uwolnić uwięziony brud i olej. Jednak nie jest dobrym pomysłem, aby w ten sposób skubać twarz. Używanie odpowiednich narzędzi pomoże Ci uwolnić zablokowane pory bardziej skutecznie. Wyciskanie zaskórników jest szkodliwe dla skóry i może prowadzić do powstawania kolejnych wyprysków.

Chociaż wyciskanie zaskórników może pomóc Ci je usunąć, możesz nie być świadoma zagrożeń związanych z tą taktyką. Oprócz tego, że sprzyja ona powstawaniu trądziku, może również prowadzić do powstania większego pryszcza obok tego, który wycisnęłaś. I, możesz spowodować blizny lub przebarwienia przez złamanie skóry. Ale co gorsza, możesz spowodować blizny, jeśli robisz to wielokrotnie.

Retinol

Być może zastanawiasz się, jak skutecznie używać retinolu na twarzy. Będziesz chciał zacząć od stosowania ilości wielkości ziarnka grochu dwa razy w tygodniu. Stopniowo zwiększaj ilość, którą nakładasz i nie zapominaj o pominięciu dnia przed złuszczaniem. Możesz nawet chcieć użyć niższego stężenia retinolu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy unikać ekspozycji na słońce podczas stosowania retinolu.

Retinol to doskonały wybór w leczeniu różnych problemów skórnych, w tym trądziku. Pomaga utrzymać pory czyste poprzez zmniejszenie nagromadzenia martwych komórek skóry i zmniejszenie ścieżek zapalnych. Może również zminimalizować wygląd zaczerwienienia i obrzęku. Zmniejsza również wielkość porów i wygładza zmarszczki i drobne linie. Poprawia również teksturę skóry, zmniejsza drobne zmarszczki i równoważy produkcję sebum.

Kremy z retinolem powinny być stosowane wyłącznie na noc i powinny być łączone z filtrem przeciwsłonecznym. Krem powinien zawierać również filtr przeciwsłoneczny, ponieważ zwiększa on wrażliwość skóry na promienie UV. Chociaż stosowanie kremów z retinolem jest korzystne w przypadku trądziku, nie należy ich stosować w środku dnia ani w okresie letnim. Jeśli masz ciemną skórę, ważne jest, aby używać filtrów przeciwsłonecznych podczas stosowania kremów z retinolem.

Podobne treści:  Ranking peelingów do skóry głowy

Narzędzia do pompowania porów w domu

Jednym z najlepszych sposobów na uwolnienie zatkanych porów jest użycie odkurzacza do porów. Te podręczne urządzenia charakteryzują się delikatnym działaniem ssącym, które ściąga brud z twarzy. Każde urządzenie ma swoją własną instrukcję obsługi. Należy zawsze dokładnie przestrzegać tych instrukcji, aby uniknąć zranienia skóry. Nieprawidłowe użycie tych narzędzi może spowodować siniaki i inne podrażnienia.

Innym świetnym sposobem na uwolnienie zatkanych porów twarzy jest użycie narzędzia do dermabrazji. Urządzenia te wykorzystują kombinację wibracji o wysokiej częstotliwości, aby usunąć brud i zanieczyszczenia. Pamiętaj, aby delikatnie przesuwać je wzdłuż twarzy, aby nie uszkodzić skóry. Inną opcją jest sonda ssąca z metalową końcówką. Urządzenia te mogą pomóc w stymulowaniu produkcji kolagenu i przepływu krwi.

Te urządzenia to ręczne narzędzia, które mogą odkurzać martwe komórki skóry i olej z twarzy. Są one doskonałe do usuwania zaskórników. Zaskórniki są powodowane przez małe pory w twarzy, które zatykają się brudem lub olejem. Chociaż są one powszechnym problemem skóry, niektórzy ludzie są bardziej podatni na zaskórniki niż inni. Powinieneś skonsultować się z dermatologiem lub kosmetyczką, aby dowiedzieć się, jakie produkty są dla Ciebie najlepsze. Kilka innych świetnych opcji to naturalne środki zmniejszające wielkość porów.

Genetyka

Niezależnie od tego, czy masz problem z dużymi porami od lat, czy dopiero zaczynasz zauważać, że się powiększają, genetyka odgrywa pewną rolę. Chociaż większość z nas rodzi się z większymi porami niż inni ludzie, nie zawsze tak jest. Czasami winne mogą być nadmierne ilości produktów do pielęgnacji skóry, a nawet trądzik i tłusta skóra mogą sprawić, że pory wydają się większe niż powinny. Najbardziej oczywistym czynnikiem jest genetyka, ale inne czynniki również odgrywają rolę.

W okresie dojrzewania, pory u kobiet stają się większe, a ich rozmiar wzrasta. Chociaż nie ma bezpośredniego związku między genetyką a wielkością porów, wiemy, że większe pory produkują więcej oleju. Nie jest jasne, jak dużą rolę odgrywa genetyka, ale jest to prawdopodobny czynnik. Wielkość porów zależy również od poziomu hormonów wzrostu, takich jak testosteron i estrogen. Okres dojrzewania to kluczowy czas dla wydzielania porów.

Podobne treści:  Pielęgnacja skóry raz w tygodniu - lista kosmetyków

Wiek odgrywa rolę, ale nie tak dużą, jak mogłoby się wydawać. Wielkość porów różni się w zależności od pochodzenia etnicznego i wieku. Chinki mają najmniejsze pory, podczas gdy Brazylijki i Francuzki mają największe. Mimo, że wielkość porów jest cechą bardzo indywidualną, ważne jest, aby zrozumieć genetyczne podłoże tych różnic. Chociaż genetyka może być dobrą wskazówką, nie ma sposobu, aby zagwarantować, że wielkość porów będzie stała przez całe życie.

Opcje leczenia

Istnieje kilka opcji leczenia rozszerzonych porów na twarzy. Peelingi chemiczne mogą zmniejszyć wielkość porów, pobudzić obrót komórkowy i usunąć zanieczyszczenia, martwe komórki skóry i zaskórniki. Możesz wybrać siłę i kwasowość peelingu chemicznego, aby spełnić potrzeby Twojej skóry. Jeśli Twoje pory są rozszerzone z powodu starzenia się lub utraty kolagenu, możesz rozważyć wykonanie zabiegu microneedling, który stymuluje naturalną reakcję organizmu na leczenie.

Jeśli Twoje pory są duże lub powodują częste wypryski, istnieje wiele różnych opcji leczenia rozszerzonych porów. Najpopularniejszym sposobem na zminimalizowanie wyglądu rozszerzonych porów jest stosowanie odpowiedniej pielęgnacji skóry. Chociaż większość domowych sposobów jest dość skuteczna, leczenie w gabinecie dermatologicznym może przynieść szybsze rezultaty. Jeśli wypróbujesz kilka produktów bez recepty bez zauważalnych rezultatów, być może będziesz chciał skonsultować się z dermatologiem.

Obecne metody leczenia rozszerzonych porów na twarzy mają na celu zmniejszenie produkcji łoju, odmłodzenie skóry i zmniejszenie rozmiaru mieszków włosowych. Istnieje jednak niewiele badań naukowych potwierdzających te twierdzenia. Większość powszechnie stosowanych zabiegów nie została poddana szczegółowym badaniom. Ponadto nie istnieje jednolita, obiektywna metoda pomiaru wielkości porów. Większość badań wykorzystuje do pomiaru wielkości porów samoocenę pacjenta, obserwację lekarza lub oprogramowanie do analizy obrazu.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *