Ultrasound Vs Skin Cleansing – jak to zrobić?

Ultrasound Vs Skin Cleansing – jak to zrobić?

Pomimo swojej popularności, niektórzy ludzie wciąż nie są do końca przekonani o tym, jak ultradźwięki działają na skórę. Ci, którzy stosują tę technologię, twierdzą, że zmniejsza ona widoczność porów i pobudza metabolizm komórek. Ultradźwięki nie są lekarstwem na wszystko, ale mogą być skutecznym sposobem leczenia różnych problemów skórnych. W tym artykule poznamy różne zalety oczyszczania twarzy za pomocą ultradźwięków.

Oczyszczanie twarzy za pomocą ultradźwięków działa na głębszych poziomach skóry

Terapia ultradźwiękowa na twarz to odżywczy zabieg przeciwstarzeniowy na twarz, który może być stosowany samodzielnie lub jako dodatek do głęboko oczyszczającej twarzy lub zabiegu mikrodermabrazji. Zabiegi ultradźwiękowe na twarz wykorzystują fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które wnikają w głąb skóry i dostarczają do niej substancje aktywne. Proces ten wspomaga odnowę komórkową, tonizuje mięśnie twarzy, poprawia krążenie krwi i pomaga w głębszej penetracji produktów do pielęgnacji skóry.

Proces wykorzystuje technologię ultradźwiękową i fale dźwiękowe o niskiej częstotliwości do oczyszczania skóry. Fale ultradźwiękowe wytwarzają wibracje o częstotliwości do 30 000 Hz. Roztwór oczyszczający nakładany jest za pomocą metalowego aplikatora przypominającego szpatułkę. Następnie szpatułka wibruje komórki skóry i otwiera pory, usuwając martwy naskórek i zaskórniki. Roztwór oczyszczający wypłukuje bakterie, które powodują trądzik.

Podobne treści:  Jakich kosmetyków używać na skórę twarzy rano po przebudzeniu

Zabiegi ultradźwiękowe na twarz są świetną alternatywą dla chirurgii kosmetycznej, peelingów chemicznych i zastrzyków. Wykorzystują one delikatną nieinwazyjną technologię do oczyszczania skóry i pobudzania produkcji kolagenu. Zabiegi ultradźwiękowe na twarz pomagają również w walce z trądzikiem, zmniejszają wielkość porów i pomagają zanikać ciemne worki pod oczami. Oprócz odświeżenia wyglądu, zabiegi ultradźwiękowe są relaksujące i bezbolesne.

Zabiegi na twarz HIFU działają na głębszych poziomach skóry poprzez stymulację układu limfatycznego i pobudzenie skóry. Procesy te usuwają wodę i żużel ze skóry, co skutkuje jędrniejszą, gładszą skórą. Następnie można zastosować dopasowany krem hialuronowy, aby zmaksymalizować korzyści płynące z zabiegów ultradźwiękowych na twarz. Korzyści z zabiegów ultradźwiękowych na twarz mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy. Efekty są widoczne i zauważalne.

Zmniejsza wielkość porów

Jeśli chcesz wiedzieć, czy oczyszczanie skóry za pomocą ultradźwięków może zmniejszyć wielkość porów, rozważ korzyści płynące z tego zabiegu. Ultradźwięki mogą zmiękczyć Twoją skórę, kontrolować produkcję sebum i zmniejszyć wygląd dużych porów. Procedura obejmuje delikatne rozpylanie cząsteczek tlenu, które wnikają głęboko w dotknięty obszar. Ten proces oczyszczania pomaga zmienić kształt korzenia pora, umożliwiając mu powrót do naturalnego rozmiaru.

Podobne treści:  Jaki krem do stóp stosować?

Korzyści wynikające ze stosowania schematu pielęgnacji skóry są liczne. Regularne stosowanie toniku bez środków ściągających i delikatnego mycia twarzy może zapobiec nadmiernemu rozszerzaniu się porów. Dobry krem nawilżający również może pomóc zmniejszyć wielkość porów. Retinoidy, takie jak tazaroten, mogą pomóc zmniejszyć wielkość porów. Nakładanie balsamu z retinolem po oczyszczeniu skóry i wieczorem przed snem pomoże uczynić je mniej widocznymi.

Jeśli masz tłustą skórę, możesz rozważyć zabieg Ultrasound Facial. Zabieg ten jest nieinwazyjny i bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry. Należy jednak pamiętać, że nie jest on zalecany dla osób z poważnymi schorzeniami. Przed zaplanowaniem zabiegu na twarz należy omówić z lekarzem korzyści i ryzyko związane z tym zabiegiem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wypróbuj procedurę na małym fragmencie skóry, aby uniknąć ryzyka infekcji.

Z wiekiem skóra staje się bardziej tłusta. Ilość oleju, który gromadzi się na naszej skórze, odpowiada za wielkość porów. Jest to funkcja naszej genetyki. W rezultacie niektórzy z nas mają duże pory na twarzy. Nadmiar oleju na twarzy powoduje, że por rozszerza się i staje się większy. Dlatego ważne jest, aby utrzymać skórę w czystości, zwłaszcza podczas cyklu miesiączkowego, ponieważ wtedy najczęściej pojawiają się wypryski trądziku.

Podobne treści:  Jak ocet jabłkowy pomaga skórze głowy?

Pobudza metabolizm komórkowy, aby wspomóc gojenie

Terapia ultradźwiękowa działa poprzez emisję fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Fale te pobudzają cząsteczki w warstwie skóry właściwej i powodują ich drgania. Dzięki temu do komórek dociera większa ilość składników odżywczych i tlenu. Terapia ultradźwiękowa wspomaga również metabolizm komórek, co jest pomocne w procesie gojenia. Zabieg ten może być połączony z zabiegiem głębokiego oczyszczania, aby poprawić wyniki. Przed wyborem zabiegu należy porozmawiać z lekarzem o potrzebach i problemach skóry.

Kilka badań wykazało, że terapeutyczne ultradźwięki mogą poprawić stan ran. Uważa się, że zabieg ten przyspiesza gojenie i stymuluje metabolizm komórek poprzez pobudzanie włókien zawierających kolagen. Może również pomóc zapobiec tworzeniu się nowej tkanki bliznowatej poprzez rozbijanie istniejącej tkanki bliznowatej. Ponadto, jest skuteczna w leczeniu tkanki bliznowatej, takiej jak blizny po episiotomii i przykurcz Dupuytrena, deformacja spowodowana nadmiernym bliznowaceniem dłoni. Poprzez rozbijanie tkanki bliznowatej, ultradźwięki mogą pomóc w poprawie zakresu ruchu i wspomaganiu gojenia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *