Pleśniawki na stopach – rozpoznanie i leczenie w domu

Pleśniawki na stopach – rozpoznanie i leczenie w domu

Istnieje wiele sposobów na leczenie pleśniawek na stopach w domu. Środki te obejmują sodę oczyszczoną, jod i granulki soli morskiej. Jednakże, należy udać się do lekarza, jeśli objawy nie ustępują. Kilka innych środków domowych są dostępne, jak również, w tym ocet i nadtlenek. Te środki będą działać, jeśli używasz ich zgodnie z zaleceniami. Jeśli jednak nie masz czasu, aby udać się do lekarza, możesz spróbować kilku z nich w domu.

Granulki soli morskiej

Jeśli zastanawiałeś się nad najlepszym sposobem leczenia pleśniawek na stopach, prawdopodobnie próbowałeś już zastosować sól morską. Ten naturalny środek jest często zalecany przez ekspertów zdrowotnych w przypadku tej dolegliwości i od lat stosowany jest na wiele różnych schorzeń. Dobrą wiadomością jest to, że jest niezaraźliwy, więc nie musisz się martwić o rozprzestrzenianie go na innych. Pomimo swojej nazwy, pleśniawki nie są zaraźliwe. Chociaż powinieneś myć ręce przed dotknięciem stóp, nie ma gwarancji, że zarazisz się od kogoś, kto ma pleśniawki.

Używanie miękkiej szczoteczki do zębów i picie zimnych płynów jest również pomocne w łagodzeniu objawów pleśniawki. Jeśli nosisz protezy zębowe, pamiętaj, aby je również regularnie czyścić. Możesz również stosować płyn do płukania ust zawierający aktywne kultury bakterii, które zwalczają drożdże. Pomocna może być również płukanka z solą, ponieważ może ona przywrócić zdrowe bakterie w jamie ustnej. Możesz również użyć ciepłej wody z solą w filiżance wody.

Pleśniawka jamy ustnej u niemowląt wygląda jak biały nalot na języku i wargach, a także w jamie ustnej. Usta dziecka mogą wyglądać na zaczerwienione i obolałe, a powłoka nie daje się zetrzeć. Jeśli Twoje dziecko jest karmione piersią lub otrzymuje antybiotyki, może rozwinąć się u niego pleśniawka. Antybiotyki mogą również zmniejszyć liczbę dobrych bakterii w organizmie, umożliwiając postęp infekcji.

Podobne treści:  Soplenie stóp - w jakiej soli moczyć?

Soda oczyszczona

Możesz nie być świadoma, że masz ten stan, dopóki nie doświadczysz takich objawów jak nieprzyjemny zapach lub ból w palcach. Ten problem może utrudnić Ci wykonywanie codziennych czynności, ale istnieje kilka sposobów na leczenie go w domu. Jednym ze sposobów leczenia jest moczenie stóp w kąpieli z sodą oczyszczoną. Soda oczyszczona wysuszy nadmiar wilgoci w stopach. Może to złagodzić objawy grzybicy paznokci u stóp.

Kąpiel z sodą oczyszczoną może pomóc Ci złagodzić objawy i ból związany z infekcją. Jest to również dobry sposób na usunięcie wszelkich bakterii lub grzybów, które mogą ukrywać się w skórze. Możesz moczyć stopy w roztworze przez 15 do 20 minut, a następnie wytrzeć je suchym ręcznikiem. Kąpiel z sodą oczyszczoną usunie wszelkie szkodliwe bakterie i utrzyma skórę w zdrowiu.

Chociaż soda oczyszczona jest skuteczna w leczeniu objawów tej infekcji, należy skonsultować się z lekarzem, jeśli zauważysz jakieś nietypowe objawy. Pleśniawka może być oznaką ukrytego stanu zdrowia. Może być objawem innej choroby, takiej jak AIDS lub rak. Objawy tej infekcji mogą naśladować objawy innych chorób, takich jak rak, zapalna choroba dziąseł czy zakażenie wirusem HIV.

Oprócz stosowania sody oczyszczonej jako środka do leczenia stóp, można użyć płukanki z soku z cytryny, aby usunąć infekcję. Sok z cytryny ma właściwości antyseptyczne i przeciwgrzybiczne. Zwalcza grzyby, które powodują pleśniawki. Jest również skuteczny jako płyn do płukania jamy ustnej. W przypadku pleśniawek w jamie ustnej można pić jogurt, garlując połówką cytryny lub używać soku jako płynu do płukania ust.

Jodyna

Roztwory jodu i nadtlenku są powszechnie stosowane jako środki dezynfekujące. Jednak sam jod i nadtlenek mają skutki uboczne. Oba mogą szczypać w skórę i wybielać ubrania i włosy. Najlepiej jest wymieszać te dwa środki przed zastosowaniem ich na dotkniętym obszarze. Zapobiegnie to możliwości wystąpienia jakichkolwiek niepożądanych plam, wybielania lub rozlania. Należy pamiętać, że oba rozwiązania pozostawią na dotkniętym obszarze zapach podobny do czosnku.

Podobne treści:  Krem na nieprzyjemny zapach stóp - Jaka firma jest najlepsza?

Objawy pleśniawki obejmują czarną wydzielinę z sulci, która może być widoczna od zewnętrznej strony stopy. Może to dotyczyć przedniej lub tylnej części stopy i zwykle towarzyszy temu ból przy ucisku. Stopa musi być dokładnie oczyszczona, a zainfekowana tkanka powinna zostać oczyszczona ze zdrowej tkanki. Codziennie należy stosować rozcieńczony roztwór jodu na zakażone miejsce. Jeśli zakażenie jest zaawansowane, stopa może puchnąć i może być narażona na działanie grzybów tężcowych. Nadtlenek wodoru

Istnieje wiele sposobów leczenia pleśniawek na stopach, ale nadtlenek wodoru jest jednym z najskuteczniejszych. Kwasowość w tym roztworze zapobiega rozprzestrzenianiu się infekcji grzybiczej i eliminuje grzyba. Możesz dodać niewielką ilość do wody i moczyć dotkniętą stopę przez 30 minut, lub wymieszać równe części obu. Powtarzaj proces w zależności od potrzeb. Po wyschnięciu roztworu spryskaj zainfekowane miejsce roztworem jodu w sprayu.

Istnieje wiele komercyjnych sposobów leczenia pleśniawek u koni. Najczęstsze rodzaje to płyny i pasty, ale dostępne są również spraye, okłady na kopyta i aerozole. Produkty te zawierają aktywne składniki, takie jak naptenian miedzi, jod i fiolet gencjany, które są również skuteczne w zwalczaniu pleśniawek w jamie ustnej. Istnieje również nowa sucha kuracja oparta na glinkach, solach i oregano.

Konie o specyficznej budowie kopyta są podatne na pleśniawki. Ich piętki są przykurczone, tworząc głębokie bruzdy – doskonałe podłoże dla bakterii. Brak ruchu również czyni je bardziej podatnymi. Prawidłowa pielęgnacja kopyt jest niezbędna do utrzymania ich w zdrowiu. Podobnie, regularne wybieranie kopyt pomaga usunąć martwe narośle z żab i umożliwia cyrkulację powietrza. Te kroki pomogą zabić bakterie i zapobiec pogorszeniu się stanu zdrowia.

Nadtlenek wodoru może być również stosowany w leczeniu stopy sportowca. Działa on poprzez zabijanie bakterii powierzchniowych i dezynfekcję zakażonych obszarów. Może być również stosowany jako maść do zmiękczania modzeli i innych narośli grzybiczych na stopie. Powinien być stosowany z umiarem i przez zalecany okres. Im dłużej czekasz przed użyciem nadtlenku wodoru w leczeniu pleśniawek na stopach, tym większe szanse na wyleczenie problemu.

Podobne treści:  Brodawki na palcach - kłopotliwa przypadłość

Olejek z drzewa herbacianego

Jeśli rozważasz użycie olejku z drzewa herbacianego w leczeniu pleśniawek na stopach, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Chociaż olejek jest uważany za bezpieczny, jest toksyczny w przypadku spożycia. Najlepiej stosować go miejscowo, więc musisz omówić użycie tego naturalnego olejku z dostawcą usług medycznych. Może być również potencjalnie szkodliwy dla twojego układu hormonalnego. Ponieważ nie ma dwóch takich samych ciąż, zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem nowego leczenia.

Niektóre badania sugerują, że olejek z drzewa herbacianego może być w stanie odstraszać wszy, ale jest to oparte tylko na wstępnych wynikach. Badania pokazują, że połączenie olejku z drzewa herbacianego i lawendy może zabić jaja wszy i zmniejszyć liczbę żywych wszy. Dwa olejki eteryczne same w sobie nie są wystarczające, aby zapobiec infekcji, ale połączony efekt może być pomocny. Najlepszym sposobem, aby wiedzieć na pewno, jest rozmowa z pracownikiem służby zdrowia przed rozpoczęciem stosowania olejku z drzewa herbacianego na pleśniawki na stopach.

Roztwór miejscowy olejku z drzewa herbacianego może być stosowany na zakażone rany. Dzieci mogą również skorzystać z płukania gardła roztworem, ale dawki dla tego leczenia powinny być oparte na wieku i wagi pacjenta. Olejek z drzewa herbacianego na pleśniawki na stopach nie powinien być stosowany w leczeniu MRSA, zakażenia gronkowcem, który jest odporny na wiele antybiotyków. Nie zaleca się przyjmowania olejku z drzewa herbacianego doustnie, ponieważ jest on szkodliwy dla organizmu.

Pomimo właściwości przeciwgrzybicznych i przeciwbakteryjnych, olejek z drzewa herbacianego nie powinien być przyjmowany doustnie w czasie ciąży. Chociaż jest on bezpieczny do stosowania miejscowo w drugim trymestrze, nigdy nie powinnaś go próbować, jeśli jesteś w ciąży. Jeśli twój stan jest już obecny, pozbycie się go może potrwać dłużej. Z tego powodu najlepiej skonsultować się z dermatologiem przed użyciem olejku z drzewa herbacianego.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *