Operacja przeszczepu włosów – jak to wygląda?

Operacja przeszczepu włosów – jak to wygląda?

Operacja przeszczepu włosów polega na zastąpieniu utraconych mieszków włosowych sztucznymi. W przeciwieństwie do operacji przeszczepu włosów, FUE pozostawia minimalne blizny. Po zabiegu pacjent musi myć głowę szamponem, aby zapobiec tworzeniu się strupków wokół nowych pasm. Zabieg ten nie jest trwały. Pacjent może stracić część swoich oryginalnych włosów w miejscu przeszczepu. Ważne jest, aby wiedzieć, jak radzić sobie z tymi efektami ubocznymi, aby mieć udany wynik.

Pobieranie jednostek foliowych (FUE) to rodzaj przeszczepu włosów

Chirurg i jego zespół dzielą pas skóry głowy na jednostki foliowe. W każdym mieszku znajduje się od jednego do czterech pasm włosów. Liczba przeszczepów zależy od jakości i ilości istniejących włosów pacjenta. Przeszczepy są wszczepiane do małych miejsc biorczych w miejscach łysienia. Procedura ta jest stosunkowo bezpieczna i wymaga tylko jednego lub dwóch małych nacięć w miejscu dawczym – Informacja jest wynikiem badań redakcyjnych serwisu https://eko-konopia.pl. Blizny są zazwyczaj wielkości pinezki.

Główną zaletą FUE w stosunku do innych rodzajów przeszczepu włosów jest jego minimalna inwazyjność. Pacjent podczas zabiegu układany jest w pozycji leżącej, a na obszar dawczy podawane jest znieczulenie miejscowe. Metoda ta jest mniej bolesna niż FUT, a pacjenci na ogół szybciej wracają do zdrowia. Okres rekonwalescencji w przypadku zabiegu FUE wynosi mniej niż trzy dni, a pacjenci mogą powrócić do normalnych zajęć bezpośrednio po zabiegu.

Podobne treści:  Lista szamponów do włosów przetłuszczających się

Jest mniej prawdopodobne, że pozostawi dużą bliznę

Ogólnie rzecz biorąc, operacje przeszczepu włosów pozostawiają małe liniowe blizny w obszarze biorcy. Szerokość blizny zależy od liczby usuniętych mieszków włosowych i obszaru dawcy. Mniejsze mieszki stosowane w przeszczepach włosów mają mniejsze szanse na pozostawienie blizny. Jednak zabieg nadal nie jest bezbolesny. Po zabiegu pozostanie niewielka blizna, która będzie ledwo zauważalna po zagojeniu.

Choć zdarzały się przypadki pozostawienia blizny po operacji przeszczepu włosów, stosowana obecnie technika jest bardziej zaawansowana. Chirurdzy używają zaawansowanych narzędzi i technik, aby wykonać operację przeszczepu włosów dokładniej i mniej prawdopodobne, aby pozostawić bliznę. Ponadto, obszar dawcy będzie w stanie ukryć blizny, gdy włosy urosną. Jest to szczególnie pomocne dla pacjentów, którzy obawiają się pozostawienia widocznych blizn po poddaniu się zabiegowi przeszczepu włosów.

Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym

Podczas zabiegu przeszczepu włosów stosuje się znieczulenie miejscowe, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy dla pacjenta. Może być podawany za pomocą bezigłowego zastrzyku strumieniowego lub bardziej tradycyjnego zastrzyku. Większość pacjentów czuje się bardziej komfortowo, stosując podczas zabiegu środek uspokajający, który jest formą sedacji podawaną przez maskę inhalacyjną lub przez dostęp naczyniowy umieszczony w ramieniu. Dawka tego rodzaju znieczulenia jest zwykle dostosowana do potrzeb pacjenta i jest bezpieczna dla niemowląt.

Podobne treści:  Pielęgnacja rudych włosów - kilka kroków

Zabieg przeszczepu włosów może trwać do sześciu godzin. Proces przeszczepu włosów jest zazwyczaj wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a procedura trwa od dwóch do ośmiu godzin. Podczas jednej sesji przeszczepia się zazwyczaj od 1 000 do 2 000 mieszków włosowych. Większe obszary utraty włosów mogą wymagać dwóch lub trzech sesji. Przed zabiegiem lekarz znieczula okolicę dawcy, wstrzykując w nią środek znieczulający miejscowo. Pacjenci mogą również otrzymać łagodny środek uspokajający.

Wymaga szamponu, aby zapobiec tworzeniu się strupów wokół trzonu włosa

Po operacji przeszczepu włosów należy unikać wszelkich ostrych mydeł lub ściernych środków czyszczących. Twoja skóra głowy będzie pokryta strupami przez około trzy do pięciu dni. Należy starać się unikać ich zbierania lub drapania. Strupki mogą również uszkodzić przeszczepy. Pierwsze kilka dni po zabiegu są kluczowe dla gojenia. Nie należy myć włosów szamponem, dopóki strupki nie odpadną. Ważne jest również, aby unikać szorstkiego szczotkowania i ostrej szczotki.

To normalne, że po operacji przeszczepu włosów pojawiają się strupy. Są to po prostu martwe tkanki przeszczepu lub krew, które pozostały po operacji. Strupki te można usunąć bez pozostawiania śladów. Z reguły odpadają one w ciągu dwóch do trzech dni po zabiegu. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji pooperacyjnych, aby zapobiec tworzeniu się strupów wokół trzonu włosa.

Podobne treści:  Suplementacja na wzmocnienie włosów - inwentaryzacja

Może to potrwać do dziewięciu miesięcy

Procedura operacji przeszczepu włosów jest zwykle wykonywana w gabinecie lekarskim. Podczas tej procedury, chirurg będzie zdrętwiał tył głowy pacjenta z miejscowym znieczuleniem. Następnie wybierze jedną z dwóch procedur przeszczepu włosów. Chirurgia paskowa (FUSS) lub ekstrakcja mieszków włosowych (FUX) usuwa mały pasek z obszaru dawcy. Następnie chirurg zszywa pasmo z powrotem na miejsce. Obszar dawcy wkrótce pokryje się włosami.

Po zabiegu przeszczepu włosów należy liczyć się z pewnym przestojem. Całkowity powrót do zdrowia trwa od czterech do ośmiu tygodni. Powrót do kliniki może być konieczny dzień lub dwa po zabiegu. W tym czasie należy unikać dotykania przeszczepionego obszaru. Należy również unikać długotrwałej ekspozycji na słońce. Nadmierna ekspozycja na słońce może wpłynąć na przeszczepione włosy i pigmentację skóry. Jednak po pierwszych czterech do pięciu tygodniach można powrócić do normalnej aktywności. Po powrocie do zdrowia można pływać i brać udział w zajęciach fizycznych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *