Co zrobić, gdy po urazie odpada paznokieć? Kilka wskazówek

Co zrobić, gdy po urazie odpada paznokieć? Kilka wskazówek

Przede wszystkim, co powinieneś zrobić? Uraz może być mniejszy lub większy. Mniejsze awulsje pozostawiają większość paznokcia, natomiast większe awulsje mogą usunąć cały paznokieć. W przypadku niewielkiej awulsji, możesz delikatnie obciąć niezamocowany fragment. Użyj czystych cążków do paznokci i obcinaj blisko skórki i przyczepionego obszaru. Następnie należy delikatnie wygładzić paznokieć. Zapobiegnie to zaczepianiu się paznokcia o skarpetki lub buty.

Bandażowanie

Szybkim sposobem leczenia paznokcia, który odpadł po wypadku, jest jego zabandażowanie. Urazem może być zerwanie paznokcia lub złamanie. Pracownik służby zdrowia najpierw ustali, czy pod paznokciem występuje krwawienie lub otwarta zmiana. Jeśli tak, może on lub ona musi usunąć paznokieć i zabandażować obszar, aby zapobiec infekcji. W zależności od tego, kiedy ostatnio otrzymali Państwo zastrzyk przeciwtężcowy, konieczne może być również znieczulenie tego miejsca.

Aby zapobiec zerwaniu lub odpadnięciu paznokcia, zabandażuj go, aby nie zaczepiał się o skarpetki lub inne przedmioty. Ważne jest, aby podnieść stopę i delikatnie oczyścić to miejsce, ponieważ pocieranie może zwiększyć krwawienie. Zastosuj maść do obszaru i zastosować bandaż. Upewnić się, że opatrunek jest dobrze zamocowany, ponieważ maść może zakłócić jego przyleganie.

Podobne treści:  Świąteczne wzory na paznokciach - zdjęcia świątecznych paznokci

Usuń lakier do paznokci zawierający aceton

Nakładając warstwę lakieru do paznokci na bazie acetonu, ryzykujesz, że spowodujesz więcej szkód na paznokciach niż zaoszczędzisz. Jeśli jednak zamierzasz przez jakiś czas mieć kontakt z acetonem, powinnaś być świadoma zagrożeń i tego, jak bezpiecznie usunąć go po urazie. Na szczęście istnieje kilka nieacetonowych alternatyw, które można rozważyć.

Po pierwsze, pamiętaj, aby dokładnie umyć ręce po zastosowaniu lakieru do paznokci zawierającego aceton. Może on powodować podrażnienie skóry i uszkodzić otaczającą ją skórę. Oprócz ryzyka uszkodzenia paznokci, może on również odwodnić Twoją skórę. Upewnij się, że chronisz otaczający obszar wazeliną lub Aquaphor, aby zapobiec uszkodzeniom. Jeśli używasz lakieru do paznokci na bazie acetonu po urazie, powinieneś unikać dopuszczenia do wysuszenia skórek.

Inną alternatywą jest nadtlenek wodoru. Produkt ten działa usuwając lakier do paznokci poprzez rozpuszczenie warstwy acetonu pod warstwą lakieru do paznokci. Ten środek jest szybki i łatwy, ale może uszkodzić Twoją skórę i włosy. Zawsze unikaj zmywacza do paznokci, który zawiera aceton. Jest to częsty błąd i może spowodować poważniejsze szkody. Jak tylko go zastosujesz, upewnij się, że spłukujesz nadmiar acetonu czystą wodą.

Podobne treści:  Zabieg proteinowy na paznokcie - jak wykonać?

Unikaj salonów paznokci

Ważne jest, aby przestrzegać odpowiednich procedur bezpieczeństwa podczas wykonywania pedicure, ale to samo powinno dotyczyć sytuacji, gdy paznokieć odpadł po urazie. Pracownik salonu może dopuścić się zaniedbania i spowodować skaleczenie na stopie klienta. Stopa powódki została zraniona między czwartym a piątym palcem lewej stopy, a zdarzenie spowodowało intensywny ból i infekcję. Infekcja ta pogorszyła się po leczeniu medycznym. Dodatkowo, adwokat powódki zgłosiła, że jej klientka jest cukrzykiem i miała zainfekowany palec. Lekarz zalecił amputację palca.

Technik paznokciowy powinien dokładnie przestrzegać procedury przed nałożeniem lakieru. Ważne jest odsunięcie skórek, aby chronić je przed bakteriami. Kolejną ważną procedurą bezpieczeństwa jest usuwanie lakieru żelowego. Profesjonalista powinien usunąć lakier żelowy bezboleśnie, ale jeśli tak się stanie, nie powinno to spowodować dalszych uszkodzeń. Profesjonalny technik paznokci powinien również obserwować leczenie rany klienta, aby uniknąć wprowadzenia bakterii. Ponadto, technik paznokci powinien zwrócić szczególną uwagę na skórki klienta, ponieważ są one jego najlepszą obroną przed grzybami i bakteriami.

Podobne treści:  Plastry na wrastające paznokcie - które stosować?

Unikaj łuszczycy

Łuszczyca jest stanem zapalnym skóry, który zwykle prezentuje się jako rumieniowe grudki i srebrna łuska. Choroba może również występować w różnych postaciach. Większość przypadków jest niewielka i możliwa do leczenia w warunkach ambulatoryjnych. Jednak niewielka liczba pacjentów doświadcza opornych lub zagrażających życiu przypadków, które wymagają intensywnego postępowania medycznego. Chociaż łuszczyca nie jest zaraźliwa, może mieć poważny wpływ na jakość życia pacjenta.

Podczas gdy w ostatnich latach pojawiły się nowsze metody leczenia, niektóre uświęcone czasem metody pozostają. Tar jest nadal popularnym sposobem leczenia łuszczycy, chociaż jego użycie spadło. Chociaż dokładny mechanizm działania nie jest jasny, badania wykazały, że ma ona właściwości przeciwzapalne i antyproliferacyjne. Wykazano również, że jest skuteczny, gdy jest stosowany jako terapia uzupełniająca z miejscowymi kortykosteroidami. Wiele produktów dziegciowych można kupić bez recepty i można je stosować jako szampony, lotiony i maści. Niektóre produkty dziegciowe zostały również opracowane w formie pianek i roztworów.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *