Kosmetyki do zrogowaceń na stopach – jakie wybrać?

Kosmetyki do zrogowaceń na stopach – jakie wybrać?

Istnieje kilka zabiegów i produktów dostępnych, aby pomóc w leczeniu tego stanu, w tym Krioterapia i leczenie ciekłym azotem. Niektóre zawierają alfa i beta hydroksykwasy. Inne opcje obejmują krem do stóp PurSources. Aby pomóc znaleźć najlepszą opcję leczenia dla swoich keratoz, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. Przyjrzymy się również różnym rodzajom kremów do stóp.

Krioterapia

Istnieje kilka różnych rodzajów dostępnych zabiegów krioterapii. Najczęstsza technika kriochirurgii wykorzystuje aparat z zamkniętym systemem, który może dostarczyć ciekły azot do tkanki docelowej. Inne metody leczenia obejmują terapię kontaktową, która wykorzystuje parownik lub aplikator z bawełnianą końcówką. Najskuteczniejsze leczenie zależy od charakteru zmiany i jej lokalizacji.

Najczęstsze rodzaje zrogowaceń na stopach to rogowacenie łojotokowe i rogowacenie aktyniczne. W przeciwieństwie do pozostałych typów zrogowaceń, narośla te nie są zaraźliwe i zazwyczaj są nieszkodliwe. Istnieją jednak pewne zagrożenia związane z tego typu zabiegiem. Jeśli martwisz się o ryzyko związane z kriochirurgią, będziesz chciał się upewnić, że wybierasz klinikę, która dokonuje pełnego przeglądu procedury.

Chociaż kriochirurgia ma wiele zalet w porównaniu z innymi zabiegami chirurgicznymi, nie jest odpowiednia dla wszystkich zmian. Niektóre osoby mają wrażliwą skórę, co może prowadzić do hipopigmentacji. Z tego powodu zaleca się, aby w miarę możliwości chronić leczony obszar przed słońcem. W okresie rekonwalescencji należy codziennie myć leczony obszar. Jeśli to możliwe, noś opatrunek, jeśli rana jest narażona na uraz lub Twoje ubranie ociera się o nią. Możesz również zażyć aspirynę, aby zmniejszyć obrzęk. Sporadycznie mogą pojawić się pęcherze. Mogą one zawierać przezroczysty lub krew, ale leczenie jest bezpieczne.

Chociaż duża liczba pacjentów odniosła sukces dzięki krioterapii, większość ludzi ma problem z podjęciem decyzji, która z nich jest dla nich najlepsza. Najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniego dla siebie zabiegu jest zrobienie badań i poproszenie lekarza lub dermatologa o przeprowadzenie bezpośredniego porównania obu zabiegów. Te dwie metody są dość różne pod względem kosztów. Obie są skuteczne, ale każda z nich ma jakieś wady. Na przykład zrogowacenia są zwykle droższe niż normalne zmiany.

Podobne treści:  Jak walczyć z popękanymi stopami

W niedawnym badaniu Neugebauer R i Levandoski KA przeprowadzili oparte na społeczności badanie kohortowe w celu porównania miejscowego imikwimodu z miejscowym fluorouracylem. W badaniu tym nie wspomniano jednak o piroksykamie. Jest to ważne do rozważenia, ponieważ leczenie to jest bardzo drogie. Dlatego najlepiej zarezerwować je dla pacjentów z rozległym AK.

Leczenie ciekłym azotem

Po zabiegu obszar poddany zabiegowi może stać się czerwony i pojawić się na nim pęcherz. Należy jednak pamiętać, aby nie naruszyć pęcherza, gdyż może to doprowadzić do infekcji. Obszar ten może również stać się twardy w dotyku i gorący. Leczony obszar zwykle goi się w ciągu siedmiu do 10 dni. Po zabiegu można zastosować wazelinę, aby zapobiec tworzeniu się skorupy i ułatwić jej odpadanie.

Po zabiegu z użyciem ciekłego azotu mogą wystąpić pewne ukłucia, zaczerwienienia, pęcherze i ból. Te efekty uboczne powinny ustąpić w ciągu czterech do siedmiu dni i będzie można normalnie się kąpać. Obszar poddany zabiegowi może być jaśniejszy od otaczającej go skóry i może upłynąć kilka tygodni, zanim obszar ten odzyska swój pierwotny kolor. Zazwyczaj obszar poddany zabiegowi goi się sam. W miejscach dotkniętych zabiegiem nie należy stosować makijażu przez kilka tygodni.

Jedną z technik nakładania ciekłego azotu jest użycie jednorazowego wacika. Ten rodzaj aplikacji jest przestarzały, ale nadal działa. Pączek zanurza się w ciekłym azocie i mocno przykłada do zmiany, aż wokół pączka wytworzy się aureola lodu. Im większy nacisk na zmianę, tym więcej zamrożenia wchłonie skóra.

Inną opcją leczenia zrogowaceń na stopach jest krioterapia. Lekarz używa ciekłego azotu do schłodzenia określonego obszaru. Zamrożenie spowoduje bezpośrednią martwicę tkanki, natomiast proces rozmrażania uszkodzi otaczającą ją tkankę. W zależności od obszaru, wielkości i lokalizacji, może być konieczne przeprowadzenie więcej niż jednego zabiegu. Aby uzyskać więcej informacji, należy skonsultować się z lekarzem. Ważne jest, aby zrozumieć, jak działa krioterapia, zanim zostanie ona wykonana na zmianie chorobowej.

Podobne treści:  Plastry na stopy z imbirem

Istnieją różne rodzaje zrogowaceń na stopach, ale wszystkie są nieszkodliwe i mogą być leczone przez lekarza. Niektóre rodzaje zrogowaceń nie powracają. Inne, takie jak rogowacenie łojotokowe, mogą wymagać usunięcia. Jeśli wolisz ich nie mieć, natychmiast skontaktuj się z dermatologiem. Dostępne opcje leczenia obejmują dermabrazję, chirurgię i inne metody.

Alfa i beta hydroksykwasy

Osoby cierpiące na zrogowacenia na stopach mogą zastanawiać się, co mogą zrobić dla ich stóp alfa i beta hydroksykwasy. Substancje te złuszczają skórę, usuwając martwe komórki i odsłaniając świeżą skórę pod spodem. Ze względu na zdolność do działania na głębszych warstwach skóry, hydroksykwasy mogą zapewnić wiele korzyści, w tym poprawę tekstury, tonu i ogólnego stanu zdrowia.

Alfa hydroksykwasy posiadają grupę hydroksylową przyłączoną do atomu węgla bezpośrednio sąsiadującego z grupą karboksylową. W rezultacie pomagają one zmniejszyć spójność w korneocytach i zwiększyć siłę przechwytywania płynów. Obecność grup hydroksylowych tworzy mostki wodorowe pomiędzy cząsteczkami keratyny w skórze.

Substancje te działają poprzez złuszczanie wierzchniej warstwy skóry, a także uwalnianie martwych komórek i rozluźnianie zatkanych porów. Pochodzą z cukru, mleka i owoców. Ze względu na swoją dużą strukturę molekularną, alfa-hydroksykwasy okazały się delikatnymi środkami złuszczającymi, dzięki czemu skóra jest gładsza i bardziej promienna. Jeśli jednak szukasz kwasu, który pomoże Ci w walce z rogowaceniem na stopach, to trafiłaś we właściwe miejsce.

Poza działaniem złuszczającym, alfa i beta hydroksykwasy poprawiają również strukturę skóry i jej koloryt. Poza tym, że zapewniają naturalny efekt nawilżający, pomagają również skórze zatrzymać wilgoć. W rezultacie, kwasy te są również doskonałe w leczeniu łuszczycy, trądziku i egzemy. Ale uwaga! Jak w przypadku wszystkich alfa hydroksykwasów, istnieją efekty uboczne.

Podobne treści:  Jaka biżuteria jest zalecana dla stóp?

Choć skuteczność kwasów AHA w kosmetykach na zrogowacenia nie jest jednoznaczna, łączenie różnych typów kwasów może pomóc. AHA sprawdzają się na skórze suchej, natomiast BHA mogą być stosowane na skórze trądzikowej. Jednak kwasy BHA są łagodniejsze, działają na powierzchni skóry i wokół zatkanych porów. Są one również doskonałe dla skóry suchej.

Chociaż efekty biologiczne kwasów AHA zależą od ich stężenia, mają one szereg potencjalnych korzyści w przypadku rogowacenia na stopach. Najlepszym sposobem na zastosowanie kremu zawierającego AHA jest umycie dotkniętego obszaru po usunięciu zainfekowanej skóry. Po umyciu, należy nałożyć obfitą warstwę kremu na dotknięty obszar. Poprawę zauważysz niemal natychmiast.

PurSources krem do stóp

Jeśli szukasz kremu do stóp, który pozwoli Ci pozbyć się zrogowaceń na stopach, rozważ krem do stóp PurSources. Jego unikalna formuła zawiera silny środek antybakteryjny i leczniczy – olejek z drzewa herbacianego. Jest on skuteczny w zwalczaniu zmian i infekcji grzybiczych na stopach, a przy tym jest na tyle delikatny, że można go stosować pod prysznicem lub przed snem. Zmniejsza również suchość i poprawia elastyczność skóry, dzięki czemu możesz cieszyć się sezonem sandałowym w dobrym stylu.

Dla tych, którzy szukają skutecznego kremu do stóp na zrogowacenia, możesz sprawdzić PurSources Urea 40% Foot Cream. Jest on również świetny dla suchych, popękanych pięt. Ponieważ jest niekleisty i nietłusty, ten krem może łatwo wniknąć w skórę i zapewnić natychmiastowe nawilżenie. Możesz również wypróbować Krem do stóp PurSources na zrogowacenia na stopach, aby uzyskać szybki efekt.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *