Kiedy zalecany jest peeling enzymatyczny?

Kiedy zalecany jest peeling enzymatyczny?

W przeciwieństwie do większości peelingów, enzymy są delikatne dla skóry. Usuwają najbardziej zewnętrzne warstwy bez wywoływania podrażnień, dlatego są doskonałe dla skóry wrażliwej. Należy jednak wiedzieć, że enzymy nie są idealne dla każdego typu skóry. Oto kilka czynników, które należy rozważyć przed użyciem enzymatycznego środka złuszczającego. Pierwszym czynnikiem jest skuteczność produktu. Enzymatyczny środek złuszczający jest bardziej skuteczny w przypadku skóry wrażliwej niż peeling.

Enzymy są łagodniejsze niż peelingi

Jeśli szukasz nowego produktu złuszczającego, rozważ taki, który zawiera enzymy. W przeciwieństwie do tradycyjnych peelingów, środki złuszczające na bazie enzymów są łagodniejsze dla skóry. Enzymy działają poprzez rozbijanie martwych komórek skóry, dzięki czemu skóra staje się świeższa i gładsza. Większość enzymów pochodzi z owoców i roślin, dzięki czemu są one delikatniejsze niż inne środki złuszczające. To samo dotyczy peelingów i past, których używasz do ciała.

Podczas gdy kwasy AHA i BHA są znane z głębokiego oczyszczania, enzymy są łagodniejsze dla skóry. Dlatego, jeśli nie masz pewności, czy użyć peelingu lub kwasu, warto zacząć od środków złuszczających na bazie enzymów i stopniowo przechodzić do silniejszych środków złuszczających. Popularnym chemicznym środkiem złuszczającym jest kwas salicylowy, który nie jest zalecany do stosowania w czasie ciąży lub jeśli masz wrażliwą skórę. Z tego powodu możesz zamiast niego użyć maseczki enzymatycznej.

Podobne treści:  Zioła w leczeniu skóry - które z nich stosować

Wspomagają wchłanianie innych produktów do pielęgnacji skóry

Peeling enzymatyczny pomaga skórze lepiej wchłaniać inne produkty do pielęgnacji skóry, jednocześnie ją oczyszczając. Enzymy są łagodniejsze niż kwasy, dzięki czemu świetnie nadają się do skóry trądzikowej lub wrażliwej. Produkty te można łatwo włączyć do istniejącej rutyny pielęgnacyjnej i zapewniają one zarówno chemiczne, jak i mechaniczne złuszczanie. Dodatkowe korzyści wynikające z zastosowania enzymów sprawiają, że są one doskonałym rozwiązaniem również dla skóry wrażliwej.

Istnieje wiele różnych rodzajów enzymów dostępnych w produktach do pielęgnacji skóry. Enzymy mogą być stosowane jako środek złuszczający w kremach, usuwając martwe komórki skóry i rozjaśniając jej koloryt. Są one również stosowane w higienie jamy ustnej, pielęgnacji włosów i innych produktach kosmetycznych. Ze względu na swoje zalety, enzymy są coraz częściej stosowane w produktach do pielęgnacji skóry. Proces ten może jednak nie być przeznaczony dla wszystkich.

Podobne treści:  Jak wykonać soniczne oczyszczanie skóry twarzy

Usuwają powierzchniowe warstwy skóry, nie powodując podrażnień

Enzymy są uważane za chemiczne środki złuszczające i usuwają najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, nie powodując podrażnień. Rozbijają martwy, zrogowaciały naskórek i są zazwyczaj pozyskiwane z owoców. Enzymy są również łagodniejsze od kwasów i nadają się do wszystkich rodzajów skóry. Usuwają wierzchnie warstwy bez powodowania podrażnień i są korzystne dla osób o wrażliwej skórze. Mogą zmniejszyć widoczność plam starczych i ożywić matową skórę.

Enzymy znajdują się w różnych owocach i warzywach, takich jak papaja, ananas i dynia. Są one korzystne w złuszczaniu skóry, ponieważ rozpuszczają klej, który utrzymuje martwe komórki razem. Enzymy pomagają również usunąć zatkane pory i przekrwienie w głębi skóry, pozostawiając gładką, zdrową i zrównoważoną skórę. Enzymy pomagają złuszczać najbardziej zewnętrzną warstwę skóry, a beta hydroksykwasy rozpuszczają nagromadzone w porach substancje. Jest to jeden z najlepszych zabiegów złuszczających na wypryski.

Są świetne dla skóry wrażliwej

Podczas gdy korzyści płynące z peelingu enzymatycznego dla skóry wrażliwej są liczne, mogą one również być drażniące dla niektórych osób. Enzymy to delikatne środki złuszczające, które powinny być stosowane tylko kilka razy w tygodniu. Podczas gdy większość enzymów ma właściwości przeciwzapalne, niektórzy ludzie mogą mieć na nie reakcję alergiczną. To sprawia, że jest to dobry wybór dla osób o wrażliwej skórze. Enzymatyczne środki złuszczające powinny być przechowywane w ciemnym, chłodnym miejscu.

Podobne treści:  Korzyści z zastosowania żelu z siemienia lnianego

Enzymatyczne środki złuszczające są łagodniejsze dla skóry niż peelingi, choć nadal powinnaś przetestować je najpierw na swojej skórze, aby upewnić się, że są bezpieczne dla Twojej cery. Jednakże, enzymatyczne środki złuszczające często bardzo szybko się psują i stają się bezużyteczne. Eksfoliant enzymatyczny to dobry wybór dla skóry wrażliwej, jeśli szukasz naturalnej alternatywy dla peelingów. Wiele produktów wykorzystuje enzymy owocowe, które są bardziej stabilne niż kwasy stosowane w peelingach.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *