Jak chronić skórę przed zimą

Jak chronić skórę przed zimą

Wraz z nadejściem zimy skóra staje się bardziej sucha i delikatna, dlatego ważne jest znalezienie odpowiedniego produktu do pielęgnacji skóry. Unikaj produktów tłustych i powodujących wypryski. Upewnij się, że dokładnie myjesz ręce. Jeśli cierpisz na skórę wrażliwą, pomocne będą produkty bezzapachowe. Ponadto, szukaj produktów przetestowanych przez dermatologów i nie wywołujących podrażnień. Poniżej przedstawiamy kilka pomocnych wskazówek, które pomogą Ci zadbać o skórę przed zimą.

Unikaj tłustych produktów do pielęgnacji skóry

W zimnych miesiącach Twoja skóra ma tendencję do wytwarzania oleju, aby zrekompensować brak wilgoci. Dlatego tak ważne jest stosowanie zabiegów pielęgnacyjnych, które zapobiegają przetłuszczaniu się skóry. Aby zachować zdrową i nawilżoną skórę, unikaj produktów tłustych. Zapobiegnie to również zatykaniu porów przez Twoją skórę. Z tego powodu należy unikać stosowania produktów zawierających lanolinę i olej mineralny.

Sucha pogoda może spowodować, że Twoja skóra stanie się sucha i będzie się łuszczyć. Może to powodować powstawanie suchych plam. Aby temu zapobiec, zawsze bierz kąpiel w letniej wodzie. Gorąca woda usuwa naturalne olejki i rozszerza naczynia krwionośne, co zmniejsza nawilżenie. Dermatolog zaleca krótsze kąpiele i stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym o SPF 30 lub wyższym. Wiele kremów nawilżających zawiera obecnie filtry przeciwsłoneczne.

Unikaj kremów powodujących egzemę

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego kremu lub balsamu do skóry, powinieneś unikać wszelkich produktów, które pogorszą stan egzemy. Powinieneś unikać mydeł o silnym zapachu, produktów dezodorujących i lanoliny. Unikaj również kupowania ubrań, które są wykonane z wełny lub materiałów syntetycznych, które mogą podrażniać Twoją skórę. Ponadto, ważne jest, aby chronić skórę podczas brania prysznica lub kąpieli. Noszenie bawełnianych rękawiczek ochroni Twoją skórę przed dalszymi podrażnieniami i zapobiegnie nadmiernemu poceniu się. Należy je również od czasu do czasu zdejmować, aby nie gromadziły się na skórze.

Podobne treści:  Bardzo ważne fakty o pielęgnacji skóry głowy po chemioterapii

Innym sposobem ochrony skóry przed egzemą w zimie jest unikanie przebywania na zewnątrz. Mroźna pogoda może wysuszyć Twoją skórę i sprawić, że będzie ona swędząca. Przyjmowanie suplementów witaminy D może pomóc w poprawieniu objawów. A kiedy jesteś na zewnątrz, nie zapomnij zastosować maści o silnym działaniu na skórę. Jeśli masz skłonność do wyprysków, stosuj krem zawierający witaminę D.

Unikaj maści

W okresie zimowym dermatolodzy doradzają pacjentom stosowanie mniejszej liczby produktów do pielęgnacji skóry o działaniu przeciwstarzeniowym i obniżenie ich stężenia. Zalecają stosowanie produktów o niższym stężeniu ostrych składników, takich jak retinoidy, i zalecają pacjentom przejście na dostępne bez recepty wersje retinoidów na receptę. Ważne jest również, aby nosić filtry przeciwsłoneczne przez cały rok, nawet w miesiącach zimowych. Należy jednak pamiętać o przestrzeganiu instrukcji podanych na opakowaniu.

Chociaż zimna pogoda jest mile widziana, może powodować wiele problemów, w tym suchość skóry. Według dermatologa z UNC Medical Center, Puneeta Singh Jolly, odpowiedź na oba problemy leży w nawilżeniu. Woda przepływa od wysokiego stężenia do niskiego, aż wszystkie części będą równe. Kiedy to nastąpi, przepływ wody zatrzymuje się. Dobrą zasadą jest stosowanie grubych maści i kremów do ochrony skóry przed zimą.

Podobne treści:  Aloe Vera For Scalp Cleansing - Czy oczyszcza?

Mycie rąk jest niezbędne

Częste mycie rąk jest niezbędne, zwłaszcza gdy zmienia się pogoda i używasz ostrych składników, takich jak środki dezynfekujące i leki miejscowe. Mycie rąk może również chronić Cię przed chorobami skóry, które są powszechne w zimie. Należy jednak pamiętać, że częste mycie rąk może nasilić lub pogorszyć objawy istniejących chorób skóry. Oto kilka wskazówek, dzięki którym Twoje ręce będą czyste i chronione przed zimą.

Suche powietrze zimą może powodować, że dłonie stają się suche i popękane. Chociaż środki do dezynfekcji rąk na bazie alkoholu mogą pomóc w zmniejszeniu liczby zarazków na Twoich dłoniach, nie są w stanie wyeliminować wszystkich rodzajów zarazków. Częste mycie rąk może również wysuszyć skórę dłoni, która w chłodniejszych miesiącach jest bardziej podatna na powstawanie pęknięć i łusek. Innym sposobem ochrony skóry jest używanie zimowych rękawiczek.

Unikaj tłustych kremów

Jeśli chcesz zapobiec wysuszeniu skóry podczas zimowych miesięcy, unikaj stosowania tłustych kremów i balsamów. Nawet produkty, które są oznaczone jako naturalne lub organiczne, nie są całkowicie czyste. Trzymaj się z dala od oleju mineralnego, gliceryny, lanoliny i innych popularnych składników produktów do pielęgnacji skóry. Składniki te mogą zatykać pory i sprawiać, że skóra wygląda na matową i podrażnioną. Systemy grzewcze również mogą wysuszać skórę, dlatego używaj nawilżacza, aby utrzymać wilgotne powietrze.

Podobne treści:  Peeling enzymatyczny skóry głowy - czy jest inwazyjny?

Należy pamiętać, że różne rodzaje skóry i kombinacje olejów u różnych osób różnie reagują na określone produkty do pielęgnacji skóry. Skóra niektórych osób nie ulega wysuszeniu zimą, podczas gdy inni produkują dodatkowe ilości oleju, aby zrekompensować suchość powietrza. W obu przypadkach kluczem jest odpowiednia pielęgnacja skóry i unikanie tłustych kremów i balsamów. Jeśli masz tłustą skórę, spróbuj zastosować serum na bazie witaminy C.

Unikaj tłustych maści

Chociaż zimowa pogoda jest mile widzianym wytchnieniem od gorąca i wilgoci lata, surowe temperatury chłodniejszych miesięcy mogą sprawić, że Twoja skóra stanie się bardziej podatna na problemy. Według dermatologa z UNC Medical Center, Puneeta Singh Jolly, głównym problemem jest brak wilgoci w skórze. Woda przepływa z obszarów o wyższym stężeniu wody do obszarów o niższym stężeniu. Gdy woda jest równa we wszystkich częściach, przestaje płynąć.

Najlepszym sposobem ochrony skóry przed zimnem jest stosowanie balsamów lub kremów, które są lekkie i nietłuste. Balsamy zawierają zwykle mniej wody niż kremy i pozostawiają mniej pozostałości. Kremy powinny być jednak stosowane oszczędnie i tylko na bardzo suchą skórę. Lotiony są bardziej odpowiednie dla skóry normalnej, ale mogą być bardzo tłuste, jeśli masz skórę tłustą. Możesz również użyć skrzepu roślinnego jako taniego środka nawilżającego do ciała.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *