Domowe sposoby na wrastające paznokcie

Domowe sposoby na wrastające paznokcie

Aby zmniejszyć szanse na rozwój wrastającego paznokcia, noś odpowiednie buty i unikaj obcinania ich pod nierównym kątem. Możesz użyć sody oczyszczonej do leczenia wrastającego paznokcia. Wystarczy zwilżyć ją wodą i zapakować w zranione miejsce. Przykryj ją gazą sanitarną lub bandażem. Jeśli wrastający paznokieć utrzymuje się, odwiedź lekarza w celu leczenia. Antybiotyki mogą być stosowane w celu opanowania infekcji.

Soda oczyszczona

Antyseptyczne właściwości sody oczyszczonej sprawiają, że jest ona dobrym środkiem na wrastający paznokieć. Mieszanka wody i sody oczyszczonej jest dobrym rozwiązaniem dla zainfekowanych paznokci u stóp. Nałóż grubą warstwę pasty na dotknięte miejsce codziennie, lub na noc. Pasta z sody oczyszczonej pomaga również zapobiegać rozwojowi bakterii i grzybów. Łagodzi również ból i sprzyja wzrostowi paznokcia z dala od skóry.

Jeśli masz wrastający paznokieć spowodowany infekcją grzybiczą, możesz zastosować sodę oczyszczoną na zainfekowane miejsce. Zabieg ten jest skuteczny w leczeniu infekcji grzybiczych. Zmniejsza również nieprzyjemny zapach stóp. Należy upewnić się, że po zastosowaniu roztworu należy dokładnie spłukać stopy. Używanie roztworu nawilżającego po zabiegu jest zalecane. Należy unikać skubania wrastającego paznokcia, ponieważ może to prowadzić do infekcji. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy na wrastające paznokcie jest starożytnym środkiem, który może złagodzić ból i stan zapalny. Jest to również naturalny środek dezynfekujący, co czyni go doskonałym domowym sposobem leczenia tego schorzenia. Aby skutecznie go używać, należy rozcieńczyć łyżkę stołową w filiżance ciepłej wody. Najlepiej rozcieńczyć go o co najmniej pół filiżanki, aby zmniejszyć jego siłę działania. Jeśli nie jesteś pewna, ile octu rozcieńczyć, zacznij od jednej czwartej filiżanki. Możesz również zażyć w kąpieli soli Epsom, która złagodzi ucisk i ból.

Podobne treści:  Łuszczyca paznokci - jak ją leczyć?

Jeśli martwisz się o koszty profesjonalnego salonu paznokci, istnieje proste remedium DIY na wrastające paznokcie, które możesz wykonać w domu. Użycie octu jabłkowego do namoczenia paznokcia może pomóc w zapobieganiu infekcji i zmiękczyć paznokieć. Będzie to również zachęta do zdrowego wzrostu paznokci. Po namoczeniu paznokcia, powinieneś delikatnie podnieść go za pomocą nici dentystycznej lub bawełny. Jeśli nie możesz znaleźć kawałka nici dentystycznej, możesz owinąć bawełnianą kulkę wokół płytki paznokcia, aby służyła jako knot.

Olej kokosowy

Olej kokosowy na wrastające paznokcie ma szeroki zakres korzyści, które mogą pomóc złagodzić ból i dyskomfort związany z wrastającymi paznokciami. Jest skuteczny w walce z wrastającymi paznokciami i innymi problemami stóp, w tym grzybem paznokci, pękającymi piętami, stopą sportowca i popękanymi paznokciami. Olej zawiera średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (MCFAs), które mają właściwości lecznicze i uzdrawiające. Te kwasy tłuszczowe mają właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i przeciwbólowe.

Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia jest doskonałym środkiem na wrastające paznokcie. Jego właściwości lecznicze sprawiają, że jest to doskonały wybór. Olej kokosowy z pierwszego tłoczenia jest bogaty w łańcuchowe kwasy tłuszczowe, które mogą pomóc w leczeniu stanów zapalnych i złagodzić ból. Olejki eteryczne, takie jak rozmaryn, goździki i olejek z drzewa herbacianego, mogą być stosowane jako balsamy na dotkniętym obszarze. Olejek z mięty pieprzowej ma również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Możesz stosować dwie do trzech kropli olejku z mięty pieprzowej dwa razy dziennie w celu leczenia wrastających paznokci.

Podobne treści:  Wrastający paznokieć po urazie - przeczytaj przed wizytą u lekarza

Srebro koloidalne

Być może słyszałeś o srebrze koloidalnym na wrastające paznokcie, ale czy na pewno jest pomocne? Uważa się, że jest ono skutecznym środkiem do miejscowego leczenia grzybicy paznokci i przewyższa leki takie jak flukonazol. Srebro koloidalne to roztwór maleńkich cząsteczek srebra zawieszonych w cieczy. Cząsteczki srebra są tak małe, że nie mogą być filtrowane, co czyni je bardzo skutecznym środkiem na grzybicę paznokci.

Pomimo wielu korzyści płynących ze stosowania srebra koloidalnego na wrastające paznokcie, niektóre badania wykazują, że jest ono nieskuteczne wobec bakterii i grzybów powodujących zakażenie. Ogólnie rzecz biorąc, roztwór srebra jest skuteczny wobec bakterii i niektórych infekcji grzybiczych, ale jego skuteczność wobec wirusów i drożdży była mieszana. Został on przetestowany tylko in vitro, co oznacza, że może zabić tylko niektóre szczepy drożdży. Jednak badania, które są obecnie dostępne, opierają się na małej liczbie osób.

Podobne treści:  Rekonstrukcja paznokcia - jak to zrobić - krok po kroku

Cebula

Cebula może być stosowana na wiele sposobów w leczeniu wrastającego paznokcia. Sproszkowana forma cebuli może być zmieszana z olejem musztardowym i nałożona na zainfekowany palec. Kurkuma jest również skuteczna jako naturalny środek na wrastający paznokieć. Można ją nakładać na zainfekowany palec do dwóch razy dziennie lub zastosować pastę z kurkumy i ciepłej wody. Pokrojona cebula może być stosowana bezpośrednio na zainfekowany palec. Sok z cebuli można również nakładać na zakażony palec w celu zmniejszenia stanu zapalnego.

Cebula zawiera allicepinę, która hamuje rozwój grzybów. Allicepina ma również właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, które mogą pomóc w leczeniu wrastającego paznokcia. Mogą one również pomóc w zapobieganiu dalszym infekcjom i zapewnić natychmiastową ulgę od obrzęku i stanu zapalnego, które towarzyszą wrastającym paznokciom. Cebula jest doskonałym środkiem na wrastające paznokcie, ale możesz również uniknąć ich w przyszłości, stosując się do poniższych wskazówek. Po pierwsze, unikaj obcinania paznokci zbyt krótko. Po drugie, noś wygodne buty i środek chroniący palce.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *