Codzienna pielęgnacja paznokci – rób to codziennie z głową

Codzienna pielęgnacja paznokci – rób to codziennie z głową

Oto kilka wskazówek, jak dbać o paznokcie: Unikaj używania toksycznych lakierów, unikaj moczenia paznokci w wodzie i pamiętaj, że paznokcie nie są stworzone do otwierania puszek z napojami gazowanymi! Zamiast tego użyj długopisu i pary rękawiczek. Unikaj plucia i suszenia, nie pozwól, aby Twoje paznokcie zamoczyły się podczas prac w ogrodzie lub sprzątania. Jeśli musisz dbać o swoje paznokcie, powinieneś włączyć biotynę do swojej diety. Biotyna znajduje się w awokado, wątrobie, gotowanych jajach i pełnych ziarnach. Dostępne są również suplementy z biotyną.

Dbanie o paznokcie

Twoje paznokcie robią więcej niż tylko ładnie wyglądają. Pełnią one bardzo ważną funkcję. Oprócz tego, że chronią Twoje dłonie i stopy przed urazami i uszkodzeniami, paznokcie ułatwiają Ci zdrapywanie swędzenia lub wyciąganie sierści psa ze swetra. Są one wykonane z keratyny, tej samej substancji, która tworzy Twoje włosy i wierzchnią warstwę skóry. Dlatego tak ważne jest dbanie o paznokcie, aby były zdrowe i mocne.

Oprócz zapewnienia pięknego, olśniewającego wyglądu, Twoje paznokcie mogą powiedzieć światu wiele o Twoim zdrowiu i higienie. Nawet jeśli nie używasz lakieru do paznokci, możesz zachować je zdrowe i mocne poprzez regularne ich obcinanie, czyszczenie i opiłowywanie. Sprawdzaj czy na wolnych krawędziach paznokci nie ma haczyków i wygładzaj je. Utrzymanie paznokci w dobrym stanie może zwiększyć twoją pewność siebie i sprawić, że będziesz wyglądać lepiej niż kiedykolwiek.

Oprócz czyszczenia paznokci należy również unikać stosowania ostrych środków chemicznych. Unikaj używania zmywaczy do paznokci zawierających aceton, które są znane z osłabiania paznokci. Ponadto usuwanie martwego naskórka i skórek wokół paznokci za pomocą pumeksu może pomóc w zapobieganiu infekcjom. Jeśli chcesz uniknąć stosowania zmywacza z acetonem, rozważ zainwestowanie w zmywacz do paznokci o formule CF.

Unikanie toksycznych lakierów

Prawdopodobnie zauważyłaś, że składniki chemiczne w lakierach do paznokci mogą powodować różne problemy zdrowotne. Według Environmental Working Group, główne toksyczne składniki lakieru do paznokci to formaldehyd, toluen i ftalan dibutylu. Niektóre z tych środków są również znane z powodowania wad wrodzonych. Aby uniknąć tych chemikaliów, powinieneś wybrać lakier do paznokci bez pięciu. Istnieją również lakiery bez siedmiu substancji, ale najlepiej unikać ich wszystkich.

Podobne treści:  Najlepsze preparaty do oczyszczania skóry głowy

Inną substancją chemiczną znajdującą się w lakierach do paznokci, która powoduje problemy, jest fosforan trifenylu, który jest plastyfikatorem. Ta substancja chemiczna jest związana z toksycznością reprodukcyjną i rozwojową oraz została powiązana z alergicznym kontaktowym zapaleniem skóry. Substancja ta jest również toksyczna dla środowiska i została powiązana z zaburzeniami endokrynologicznymi. Z tego powodu ważne jest, aby unikać lakieru do paznokci, który zawiera tę substancję chemiczną.

Należy unikać toksycznych lakierów, które zawierają formaldehyd. Substancja ta jest powszechnie spotykana w taksydermii i jest częstym składnikiem lakierów do paznokci. Formaldehyd może podrażniać gardło, powodować wysypki skórne, a nawet raka. Znajduje się on również w niektórych zmywaczach do paznokci, które zawierają aceton. Należy unikać stosowania acetonu i octanu etylu w tych produktach.

Oprócz tych substancji chemicznych istnieją również niektóre popularne kosmetyki, które są uważane za toksyczne dla ludzi. Należą do nich między innymi te wykonane z miki. Mika to minerał naturalnie występujący w ziemi, który jest używany do produkcji lakieru do paznokci. Proces, w którym powstaje mika jest niebezpieczny zarówno dla zdrowia ludzi jak i zwierząt. Górnicy miki ryzykują zawalenie się ziemi podczas pracy i są narażeni na opary minerału. Mika zanieczyszcza również pobliskie zasoby wody.

Dbanie o skórki

Dbanie o skórki jest kluczowe dla zachowania ich piękna i zdrowia. Bez odpowiedniej pielęgnacji, skórki mogą zostać zainfekowane bakteriami i spowodować bolesne zaczerwienienia, przebarwienia, a nawet infekcje. W rzeczywistości 12 procent populacji USA ma do czynienia z grzybiczymi infekcjami paznokci, które najczęściej występują na paznokciach u stóp. Aby uchronić paznokcie przed infekcją bakteryjną lub grzybiczą, należy chronić skórki, zakładając rękawiczki za każdym razem, gdy czyścimy je za pomocą środków domowych.

Podobne treści:  Peeling enzymatyczny skóry głowy - czy jest inwazyjny?

Aby zapobiec uszkodzeniom skórek, pamiętaj, aby codziennie nakładać na dłonie krem nawilżający. Możesz kupić kremy do skórek, olejki do skórek i kremy do paznokci. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się kupić je w drogerii, czy w salonie paznokci, powinnaś zaopatrzyć się w nie w ramach codziennej pielęgnacji skóry. Następnie pamiętaj, aby stosować je zgodnie z zaleceniami, aby zapewnić bezpieczeństwo swojej skórze.

Kiedy dbasz o swoje skórki, możesz zachować mocniejsze, zdrowsze paznokcie. Pamiętaj, że skórki stanowią naturalną barierę dla bakterii, dlatego ważne jest, aby utrzymywać je w zdrowym stanie. Stosując olejek do skórek zmiękczysz i usuniesz wszelkie grzyby, bakterie i osady bakteryjne. Olejek pomoże zapobiec przyszłym infekcjom. Używaj także cążek do skórek, jeśli nie jesteś w stanie dostać się do nich podczas wykonywania manicure.

Unikanie moczenia paznokci w wodzie

Jeśli chcesz mieć zdrowe, piękne paznokcie, unikaj moczenia ich w wodzie przez dłuższy czas. Ta praktyka osłabia paznokcie i sprawia, że są bardziej podatne na rozdwajanie i łamanie. Powinnaś nosić rękawiczki podczas mycia naczyń i starać się unikać długotrwałego kontaktu z wodą. Jeśli nie możesz uniknąć moczenia paznokci, noś rękawiczki podczas robienia naczyń. Możesz również uniknąć moczenia paznokci w wodzie, nosząc rękawiczki.

Moczenie paznokci w gorącej lub zimnej wodzie może uszkodzić lakier do paznokci. Gorąca woda może rozszerzyć płytkę paznokcia i zmiękczyć ją, powodując pękanie i podnoszenie się lakieru. Może również sprawić, że paznokcie staną się szersze, a pigment zostanie usunięty, przez co z czasem staną się kruche. Jeśli masz świeżo pomalowane paznokcie, powinnaś unikać moczenia ich również w zimnej wodzie, chociaż możesz myśleć, że dzięki temu lakier szybciej wyschnie.

Używanie olejku do skórek

Używanie olejku do skórek do codziennej pielęgnacji paznokci to świetny sposób na nawilżenie paznokci. Możesz stosować olejek tak często jak chcesz i nie ma on żadnych negatywnych skutków. Możesz go stosować na suche i popękane paznokcie i jest on również dobry dla skórek. Możesz stosować go na paznokcie przed pójściem do łóżka. Wystarczy nałożyć kilka kropli na każdy paznokieć i masować je przez kilka minut.

Podobne treści:  Miód na skórę głowy - jakie ma właściwości?

Dobry olejek do skórek składa się z różnych składników odżywczych, które pomogą Twoim paznokciom zachować zdrowie na dłużej. Zawarte w nim składniki odżywcze zapobiegną łuszczeniu się i pękaniu. Dodatkowo sprawi, że Twoje paznokcie będą wyglądały zdrowiej i będą bardziej błyszczące. Zapewni również nawilżenie i naturalny blask. Możesz stosować ten olejek do paznokci codziennie, a zauważysz różnicę. Najlepsze jest to, że olejek do skórek jest tak łatwy w użyciu. Wystarczy tylko kilka kropel i działa szybko.

Oprócz zapewnienia nawilżenia paznokci, olejki do skórek zapobiegają również infekcjom paznokci i grzybom. Ponadto poprawiają one krążenie i odżywiają paznokcie. Niektóre olejki do skórek zawierają nawet składniki antybakteryjne, które mogą zwalczać infekcje. Ilość składników antybakteryjnych może być różna, dlatego warto sprawdzić etykietę, aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszy produkt dla swoich paznokci. Niektóre olejki mają dłuższy okres przydatności do użycia niż inne, więc ważne jest, aby szukać produktu z datą ważności.

Używanie długopisu zamiast paznokci

Używanie długopisu zamiast paznokci do codziennej pielęgnacji może pomóc w zapobieganiu łamliwym i popękanym paznokciom. Ponadto może to zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się bakterii z ust na paznokcie. Długopis do paznokci może pomóc Ci zerwać z tym nawykiem. Możesz znaleźć jeden w większości drogerii. Może on pomóc ci w uzyskaniu pożądanej przez ciebie długości paznokcia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *