Soniczne oczyszczanie skóry twarzy – czy warto?

Soniczne oczyszczanie skóry twarzy – czy warto?

Jeśli chodzi o soniczne oczyszczanie skóry twarzy, zalety tych urządzeń są praktycznie nieskończone. Jednak wiele osób decyduje się na ich niewłaściwe stosowanie, używając niewłaściwych ustawień lub szczoteczki ze sztywnym włosiem. Nieprawidłowe użycie może zaburzyć poziom pH skóry, pozbawić ją płaszcza kwasowego, a nawet wywołać wzrost produkcji oleju. Nadużywanie szczoteczek sonicznych jest również niebezpieczne dla delikatnych naczyń włosowatych, co skutkuje czerwoną, podrażnioną skórą. Najlepiej jest również unikać stosowania ich do demakijażu, ponieważ mogą one powodować mikropęknięcia.

Skuteczność

Jeśli chcesz uzyskać promienną i czystą skórę, soniczne oczyszczanie twarzy jest drogą do celu. Usuwa brud, olej i makijaż, jednocześnie delikatnie złuszczając skórę. Jest idealny do codziennego porannego użytku i sprawia, że usuwanie makijażu staje się proste. Pomaga również odblokować pory i zmniejszyć ilość wyprysków trądzikowych. Wodoodporny makijaż i zanieczyszczenia gromadzą się na twarzy i szyi, a oczyszczanie soniczne ułatwia i usprawnia ten proces.

Skuteczność sonicznego oczyszczania skóry twarzy została szeroko przebadana. W badaniu opublikowanym w Journal of the American Academy of Dermatology w 2011 roku oceniono skuteczność sonicznej szczoteczki do oczyszczania. Badacze porównali skuteczność oczyszczania dwoma metodami, procesem manualnym i związanym z elektrycznym urządzeniem sonicznym. Obie metody okazały się równie skuteczne w usuwaniu makijażu.

Skuteczność sonicznego oczyszczania skóry twarzy została zbadana w dwóch dużych badaniach. W wieloośrodkowym badaniu kohortowym oceniano skuteczność oscylacyjnej szczoteczki sonicznej z głowicą przeznaczoną do skóry trądzikowej oraz żelu oczyszczającego. Uczestnicy badania mieli skórę trądzikową i stosowali reżim oczyszczania co najmniej dwa razy dziennie. Wyniki wykazały znaczną poprawę ogólnego stanu skóry. Ogólnie rzecz biorąc, stan skóry uczestników badania uległ poprawie. Zmniejszyła się częstotliwość występowania trądziku. Reżim oczyszczania sonicznego pomógł również zmniejszyć liczbę zmian trądzikowych. Skuteczność została również zmierzona poprzez zadowolenie uczestników z procesu oczyszczania podczas ostatniej wizyty.

Bezpieczeństwo

Jednym z głównych pytań dotyczących bezpieczeństwa sonicznego oczyszczania skóry twarzy jest to, czy jest to metoda bezpieczna w użyciu. Stosowanie urządzeń sonicznych jest korzystne dla skóry, ale jest kilka rzeczy, o których należy wiedzieć przed ich użyciem. Oto kilka wskazówek dla wymagających konsumentów. Urządzenia soniczne mogą pomóc Ci umyć twarz z łatwością i bezpieczeństwem. Szczoteczki te mogą również pomóc w usunięciu makijażu i zanieczyszczeń z twarzy.

Podobne treści:  Krem do stóp - ile razy dziennie stosować?

Chociaż soniczne szczoteczki do czyszczenia skóry twarzy oferują liczne korzyści, wiele osób używa ich nieprawidłowo. Często stosują niewłaściwe ustawienia lub wybierają szczotkę o zbyt silnej stymulacji. Zaburza to równowagę pH skóry i pozbawia ją ochronnego płaszcza kwasowego, powodując większą produkcję oleju. Najczęstszymi skutkami ubocznymi stosowania sonicznych urządzeń oczyszczających są zaczerwienienia, podrażniona skóra oraz podrażnienia. Ponadto sztywne włosie szczoteczki może powodować mikropęknięcia na delikatnych naczyniach włosowatych. Ponadto nie należy używać szczoteczki sonicznej do demakijażu.

Technologia soniczna pomaga oczyścić skórę skuteczniej niż metody manualne. Ponieważ urządzenie wykorzystuje szereg oscylacji, może rozluźnić naturalną barierę ochronną skóry bez powodowania uszkodzeń. Może również pomóc w rozluźnieniu zrostów. Kilka badań potwierdziło bezpieczeństwo sonicznego oczyszczania skóry twarzy. Jedno z takich badań zostało przeprowadzone przez Akridge i Pilcher i opublikowane w Cosmet Dermatol.

Cost

Soniczna szczoteczka do oczyszczania twarzy wykorzystuje wibracje soniczne do usuwania brudu, oleju i makijażu. Szczoteczka może również rozgrzewać skórę, co sprzyja promiennej cerze. Szczoteczka soniczna ma 15 różnych poziomów wibracji i robi przerwy co 20 sekund, aby umożliwić dokładne oczyszczenie. Możesz używać tej szczotki z każdym codziennym schematem pielęgnacji skóry, aby uzyskać najlepsze rezultaty. To urządzenie jest dostępne w kilku przedziałach cenowych. Szczoteczka soniczna to świetna inwestycja dla Twojej rutyny pielęgnacyjnej.

Soniczna szczoteczka do twarzy NOVA to wodoodporne urządzenie do oczyszczania sonicznego z ochroną antybakteryjną. Usuwa do 7 razy więcej brudu, oleju i makijażu niż oczyszczanie manualne. Jest również wodoodporna i nadaje się do ładowania. Użytkownicy twierdzą, że ich skóra czuje się gładsza i bardziej elastyczna po użyciu szczoteczki sonicznej. Ta szczotka do twarzy promuje również wzrost nowych komórek skóry i zapewnia zdrowy blask. Szczotka soniczna do oczyszczania twarzy kosztuje około 200 dolarów i jest polecana przez wielu dermatologów.

Podobne treści:  Miód na skórę głowy - jakie ma właściwości?

Soniclear Elite to wysokiej klasy urządzenie z najnowocześniejszą technologią, które może oczyścić twarz i całe ciało. Jest również wyposażony w etui z twardą skorupą i antybakteryjną szczotkę. Alternatywnie możesz wybrać manualną szczotkę do twarzy, która jest delikatna i nie powoduje podrażnień. Wykorzystuje ona wyprofilowane fale, które wspomagają drenaż limfatyczny i złuszczają martwy naskórek. Szczotka mierzy nieco ponad dwa cale i wykorzystuje wibracje soniczne do oczyszczania skóry.

Marki

Jeśli myślałeś o zainwestowaniu w soniczną szczotkę do oczyszczania skóry twarzy, to trafiłeś we właściwe miejsce. Soniczne urządzenia do oczyszczania skóry twarzy są skuteczne w usuwaniu makijażu, oleju i innych zanieczyszczeń ze skóry, jednocześnie delikatnie złuszczając skórę. Oczyszczanie skóry jest jednym z najważniejszych kroków w swojej rutynie pielęgnacji skóry, ponieważ twarz może gromadzić dużo brudu i zanieczyszczeń. Oczyszczanie twarzy jest ważne nie tylko ze względu na zapobieganie uszkodzeniom skóry, ale także dla zachowania młodego wyglądu cery.

Korzyści płynące z oczyszczania za pomocą ultradźwięków są liczne i dotyczą wszystkich rodzajów skóry. Stanowią one skuteczną alternatywę dla ostrych środków chemicznych i pieniących się preparatów do mycia twarzy. Możesz ich używać rano, aby odblokować pory, usunąć makijaż i odetkać pory. Mogą również pomóc w zapobieganiu powstawania trądziku, ponieważ działają jak delikatny środek złuszczający. Dodatkowo, mogą pomóc w zwiększeniu ukrwienia skóry i produkcji kolagenu.

Szybki ruch włosia szczotki głęboko oczyszcza skórę i uwalnia jej powierzchnię od zanieczyszczeń. W rezultacie skóra wydaje się jasna i zdrowa, a zanieczyszczenia i makijaż nie są już uwięzione. Dodatkowo, niektóre soniczne środki czyszczące twierdzą, że zwiększają wchłanianie składników pielęgnacyjnych. Należy pamiętać, że nie wszystkie soniczne oczyszczacze są naprawdę soniczne. Niektóre z tych drogich urządzeń nie są o wiele lepsze od zwykłej ściereczki.

LUNA 3

Zaprojektowana jako najbardziej miękkie urządzenie kosmetyczne na rynku, LUNA 3 jest wykonana z 30% bardziej miękkich silikonowych punktów dotykowych i technologii T-Sonic, aby delikatnie masować Twoją skórę, jednocześnie usuwając nadmiar sebum, nadmiar oleju i brud. Masaż pozostawia skórę gładszą i zdrowszą. Z miękkim, szczotkowanym wykończeniem, LUNA 3 jest idealna do codziennego użytku. Jest dostępna w różnych kolorach i została wyprodukowana w Stanach Zjednoczonych.

Podobne treści:  Lotion przeciwgrzybiczny na skórę głowy - jak działa?

LUNA 3 posiada elegancki silikonowy design i emituje pulsacje T-Sonic o 16 intensywnościach, aby głęboko oczyścić skórę i zapewnić korzyści przeciwstarzeniowe. LUNA 3 to doskonały dodatek do pielęgnacji skóry, niezależnie od tego, czy chcesz oczyszczać twarz codziennie, czy też używać jej do relaksu przed snem. Pozostawi Cię z jaśniejszą, bardziej promienną cerą. Jego przyjazny dla użytkownika interfejs pozwala na dostosowanie masażu do konkretnych potrzeb i preferencji.

LUNA 3 posiada opatentowaną, silikonową szczoteczkę, która zapewnia głębsze i delikatniejsze oczyszczanie niż tradycyjne szczoteczki do twarzy. Silikonowe punkty dotykowe są 35 razy bardziej higieniczne niż szczoteczki z włosiem i są odporne na gromadzenie się bakterii. Jest również wodoodporna, co oznacza, że możesz jej używać pod prysznicem lub w wannie. Można ją również ładować, co pozwoli Ci korzystać z niej tak długo, jak tego potrzebujesz.

Clinique

The Sonic Facial Cleansing Soap występuje w pełnowymiarowej tubie o pojemności 5,0 oz. Naprawdę podoba mi się, że produkt jest ładny, bogaty lather, i pozostawia moją twarz uczucie czyste i świeże. To jest bardzo przystępne, zbyt, z pełnym rozmiarze 5.0 oz tuby. Jest również łatwy w użyciu, dzięki dozownikowi z pompką, który jest dołączony do produktu oczyszczającego. Jednak nie jest to produkt tylko dla małych twarzy.

The Clarifying Lotion 2 to najnowszy dodatek do systemu oczyszczania twarzy Clinique Sonic. To opracowany przez szwajcarskich dermatologów produkt, który jest idealny dla wszystkich typów skóry. Jego soniczny ruch delikatnie podnosi makijaż i zanieczyszczenia z twarzy. Jest idealny dla wszystkich typów skóry, a jego skośna końcówka pomaga dotrzeć do miejsc, do których w innym przypadku trudno byłoby się dostać. Clarifying Lotion+ jest dostępny osobno za $17, ale przy zakupie razem, trzy produkty są doskonałą ofertę dla poniżej $15.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *