Soda na skórze głowy – czy to inwazyjna metoda?

Soda na skórze głowy – czy to inwazyjna metoda?

Pytanie, które chodzi wszystkim po głowie to: Czy soda oczyszczona jest realną opcją nawilżenia skóry głowy? Czy jest ona szkodliwa dla mieszków włosowych? I czy jest na tyle inwazyjna, by spowodować trwałe uszkodzenia? Odpowiedź na oba te pytania zależy od osoby i stanu skóry głowy. Zbadajmy te pytania bardziej szczegółowo. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na co należy zwrócić uwagę.

Czy soda oczyszczona może spowodować trwałe uszkodzenie

Jedno z największych pytań dotyczących pielęgnacji włosów brzmi dziś: “Czy soda oczyszczona może uszkodzić skórę głowy?”. Prosta odpowiedź brzmi: nie. Ale niektórzy mogą się zastanawiać, czy używanie jej na skórę głowy jest bezpieczne. Na szczęście istnieje wiele informacji naukowych na temat jej bezpiecznego stosowania. W rzeczywistości jest to jeden z najbardziej powszechnych i szeroko stosowanych składników do pielęgnacji włosów. Możesz używać jej co tydzień lub co miesiąc, aby oczyścić włosy i skórę głowy.

Podobne treści:  Krem na powiększenie piersi - fakty i mity

Soda oczyszczona może być świetnym klarującym szamponem do włosów, ale nie jest dobrym rozwiązaniem dla każdego rodzaju włosów. Może pozbawić włosy naturalnych olejków i sprawić, że będą wyglądały na suche i łamliwe. Może również podrażniać wrażliwą skórę głowy i delikatne włosy. Dlatego najlepiej jest używać łagodniejszych szamponów. W ten sposób można nadal osiągnąć czystą skórę głowy bez jej uszkadzania.

Jedną z rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas stosowania sody oczyszczonej na skórę głowy, jest równowaga pH. Soda oczyszczona ma pH około 9,9, czyli bardzo zasadowe. Jeśli wejdzie w kontakt z kwasem, zneutralizuje pH. Jednak spowoduje to uszkodzenie włosów i skóry głowy, jeśli poziom pH będzie zbyt wysoki. Dlatego najlepiej unikać go na suchej, bardzo tłustej skórze głowy.

Podobne treści:  Znaczenie codziennego prawidłowego oczyszczania skóry twarzy

Czy podrażnia skórę głowy

Czy soda podrażnia skórę głowy? To pytanie, które ma wiele różnych odpowiedzi. Niektórzy eksperci twierdzą, że tak, podczas gdy inni to kwestionują. Oto kilka opinii najlepszych ekspertów od pielęgnacji włosów na ten temat. Według nich, warto przetestować działanie sody na skórze głowy, zanim zdecydujemy się użyć jej na włosach. Osoby o wrażliwej skórze powinny również unikać stosowania tego składnika.

Wysoki poziom pH sody oczyszczonej może podrażniać skórę głowy. pH skóry głowy i włosów wynosi odpowiednio 5,5 i 3,67. Stosowanie mydła o pH 9 na skórze głowy może w rzeczywistości pogorszyć jej stan. Dzieje się tak dlatego, że soda oczyszczona będzie nadmiernie oczyszczać skórę głowy i powodować powstawanie większej ilości sebum. Aby temu zapobiec, należy stosować delikatny szampon o zrównoważonym pH.

Podobne treści:  Jak dbać o skórę, aby zapobiegać jej starzeniu się

Czy przenika przez skórę głowy?

Niektórzy ludzie przysięgają na korzyści płynące z używania sody oczyszczonej na swoich włosach. Korzyści te utrzymują się jednak tylko przez krótki okres czasu. Wysoki poziom pH sody oczyszczonej podrażnia i wysusza skórę głowy. Długotrwałe stosowanie sody oczyszczonej może pozbawić włosy naturalnych olejków. Nie jest to dobre dla zdrowia włosów. Jak więc zdecydować, czy soda oczyszczona jest odpowiednia dla Twoich włosów? Wypróbuj ją i zdecyduj sama.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *