Mezoterapia igłowa skóry głowy i twarzy – ile kosztuje?

Mezoterapia igłowa skóry głowy i twarzy – ile kosztuje?

Mezoterapia igłowa to zabieg kosmetyczny, który wykorzystuje maleńkie igły do wstrzykiwania składników w skórę. Proces ten może trwać kilka sesji, w zależności od stopnia zaawansowania problemu i Twojej tolerancji na ból. W większości przypadków można spodziewać się, że za każdy zabieg trzeba wydać od 400 do 1000 dolarów. Jednak koszt może się różnić, w zależności od leczonego obszaru i doświadczenia lekarza – Słowa podsumowują wiedzę zespołu serwisu sutraserca.pl.

Mezoterapia igłowa dla skóry głowy i twarzy

Igły są używane do wstrzykiwania składników głęboko w skórę. Mezoterapia działa poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu zwiększa się napięcie skóry i poprawia jakość skóry właściwej i naskórka. Proces ten przeciwdziała również starzeniu się skóry i zwiększa jędrność twarzy. Może również zmniejszyć zmarszczki i wypadanie włosów. Koszt mezoterapii igłowej skóry głowy i twarzy zależy od liczby wymaganych sesji.

Procedura może być kosztowna, dlatego ważne jest, aby znaleźć klinikę, która oferuje przystępne plany płatności. Dzięki elastycznym planom płatności, możesz rozłożyć koszty na kilka miesięcy. Oprócz zabiegów na włosy i skórę, mezoterapia igłowa może również leczyć takie schorzenia jak pigmentacja, zmarszczki, suchość skóry, wypadanie włosów i cellulit. Klinika, która oferuje te usługi, zapewni również bezpłatne konsultacje, a koszt rozłoży na równe, nieoprocentowane raty.

Pacjentki w ciąży lub karmiące powinny unikać mezoterapii. Powinny również unikać mezoterapii igłowej, jeśli przyjmują pewne leki. Poza tym, mezoterapia igłowa może nie być odpowiednia dla pacjentów z niektórymi schorzeniami. Na przykład, kobiety z cukrzycą lub nadciśnieniem nie powinny poddawać się tej procedurze. Osoby z tymi schorzeniami powinny skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się mezoterapii.

Sesja mezoterapii trwa zwykle od 15 do 30 minut i nie wymaga sedacji. Zabiegi mezoterapii nie są bolesne, a przed wstrzyknięciem substancji lekarz zastosuje krem znieczulający. Procedura nie powoduje żadnych blizn i może być wykonywana z minimalnym dyskomfortem. W zależności od nasilenia dolegliwości, pacjenci powinni przejść od 5 do 10 sesji. Procedura nie leczy łysienia, ale może poprawić teksturę, ton i poziom nawilżenia twarzy.

Chociaż mezoterapia nie jest bolesna, ma skutki uboczne. Po zabiegu może wystąpić obrzęk lub zasinienie. Jest to zazwyczaj przejściowe, ale u osób z wrażliwą skórą może utrzymywać się nawet do dwóch tygodni. Czasami na twarzy po zabiegu mogą pozostać siniaki lub grudki. Jednak tempo znikania grudek i siniaków będzie zależało od rodzaju użytego preparatu. Niektóre preparaty znikają natychmiast, podczas gdy inne mogą trwać nawet do 72 godzin.

Podobne treści:  Apple Cider Vinegar na skórę głowy - czy daje ulgę?

Koszt

Zabieg polega na użyciu bardzo cienkich igieł do wstrzyknięcia substancji w ciało i twarz. Substancje te są następnie wstrzykiwane pod warstwę skórną do podskórnej tkanki tłuszczowej. Wstrzykiwane substancje mogą obejmować witaminy i wyciągi roślinne, leki, hormony i środki rozszerzające naczynia. Niektóre osoby stosują mezoterapię również jako metodę leczenia wypadania włosów. W zależności od miejsca, mezoterapia może przynieść wiele korzyści.

Zabieg może być lekko niekomfortowy, ale stosowane igły są tak drobne, że nie powinny być w ogóle bolesne. Jeśli jednak jesteś wrażliwy na ból, dr Barbara Kubicka prawdopodobnie zastosuje przed zabiegiem krem miejscowo znieczulający. Niektóre kliniki oferują również znieczulenie w niskiej dawce do zabiegu. Jest to najbezpieczniejszy sposób poddania się mezoterapii, ponieważ istnieje bardzo małe ryzyko infekcji.

Jedna sesja mezoterapii igłowej twarzy i skóry głowy może kosztować ponad 200 dolarów, natomiast kilka sesji może wynosić nawet 50 dolarów. W zależności od rodzaju zabiegu i liczby sesji, pojedynczy zabieg może kosztować od 250 do 600 dolarów. Co więcej, niektóre kliniki oferują zniżki, jeśli wykupisz serię zabiegów. Chociaż mezoterapia nie jest medycznie konieczna, niektórzy pacjenci preferują ten zabieg.

Zabieg może być wykonywany na osobach w każdym wieku. Jednak mezoterapia nie jest zalecana dla osób z poważnymi bliznami lub trądzikiem. Osoby, które poddają się mezoterapii są zazwyczaj w wieku 30 lub 40 lat. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny, a wykonuje się go zazwyczaj dwa razy w tygodniu. Jest również skuteczny w leczeniu wypadania włosów i zapobieganiu ich wypadaniu w przyszłości. Zabieg może być powtarzany dwa razy w tygodniu, w zależności od nasilenia dolegliwości.

Zabieg polega na użyciu czteromilimetrowej igły, która jest trzymana pod kątem 45 stopni do skóry. Lekarz używa strzykawki do wprowadzenia kropli roztworu do każdego miejsca. Procedura trwa około dziesięciu do dwudziestu minut, a większość ludzi potrzebuje sześciu do ośmiu zabiegów, aby zobaczyć wyniki. Należy pamiętać, że przed wypróbowaniem mezoterapii igłowej na twarz i skórę głowy należy odwiedzić dermatologa.

Podobne treści:  Ranking filtrów przeciwsłonecznych - różne dla każdego typu skóry

Skuteczność

Mezoterapia igłowa to forma dermatologii kosmetycznej, która polega na wstrzykiwaniu substancji za pomocą bardzo cienkiej igły. Substancje te wstrzykiwane są do podskórnej tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą. Substancje stosowane w mezoterapii mogą zawierać witaminy, enzymy, hormony lub leki. Podczas mezoterapii igła jest wprowadzana na głębokość od jednego do czterech milimetrów.

Mikroperforacje w skórze są katalizatorem procesu gojenia. Proces ten wspomaga produkcję kolagenu i elastyny, budulca zdrowych włosów i skóry. Mezoterapia wspomaga również wzrost włosów poprzez stymulację czynników wzrostu w obrębie mieszków włosowych, które znajdują się w skórze właściwej. Zabieg ten sprzyja również tworzeniu zdrowego środowiska dla odrastania włosów.

Zabieg mezoterapii wymaga wielu sesji, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Podczas gdy mezoterapia igłowa wymaga 10 do 15 sesji, PRP wymaga tylko czterech. Ponadto, PRP jest bardziej przystępne i wygodne. Dlatego też mezoterapia jest świetną alternatywą dla chirurgii kosmetycznej. Nie są znane żadne efekty uboczne związane z leczeniem PRP, co oznacza, że dzięki temu zabiegowi możesz zaoszczędzić czas i pieniądze.

Skuteczność mezoterapii igłowej w przypadku twarzy i skóry głowy jest bardzo zróżnicowana. Ogólnie rzecz biorąc, poprawia ona teksturę skóry, redukuje zmarszczki i wspiera produkcję kolagenu oraz innych niezbędnych tkanek ciała. Pacjenci powinni rozważyć ryzyko związane z zabiegiem i skonsultować się z dermatologiem przed poddaniem się mezoterapii. Chociaż zabieg jest stosunkowo prosty, może powodować siniaki i krwawienie.

Chociaż mezoterapia może być bezpieczna, osoby z pewnymi schorzeniami nie powinny poddawać się mezoterapii, jeśli są w ciąży lub karmią piersią. Osoby z niektórymi chorobami powinny również unikać mezoterapii, w tym z wirusowym zapaleniem wątroby typu C, HIV lub problemami z wątrobą lub nerkami. Ponadto, osoby z problemami tarczycy i aktywnym rakiem powinny unikać mezoterapii. Ponieważ mezoterapia nie jest zatwierdzona przez FDA, skutki uboczne nie są jeszcze jasne.

Mezoterapia iniekcyjna może poprawić syntezę kolagenu i elastyczność w skórze. Ponadto, może poprawić grubość i miękkość skóry. PRP indukuje również metaloproteinazy macierzy do rozbijania i usuwania fragmentów kolagenu, tym samym remodelując komórki skóry. Potrzebne są dalsze badania, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność mezoterapii. Na razie jednak metoda ta jest obiecującą opcją w leczeniu fotostarzenia się skóry.

Przeciwwskazania

Istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegów mezoterapii igłowej twarzy i skóry głowy, w tym ciąża, niektóre rodzaje chorób krwi oraz nadwrażliwość na jakiś składnik zabiegu. Dodatkowo pacjenci z niskim progiem bólu mogą mieć znieczuloną skórę, aby zapobiec negatywnym skutkom ubocznym. Pacjenci muszą powstrzymać się od pływania lub prysznica przez co najmniej 10 godzin po zabiegu. Dodatkowo, mezoterapia nie jest zalecana dla pacjentów stosujących niektóre leki.

Podobne treści:  Ranking peelingów do twarzy - który wybrać?

Igły nie są używane do przywracania utraconej objętości skóry. Pacjenci nie powinni stosować blokady przeciwsłonecznej ani opalać się w ciągu sześciu tygodni od zabiegu. Zabieg jest jednak nieinwazyjny i wymaga serii zabiegów. Niektórzy pacjenci lubią powtarzać zabiegi co kilka tygodni. Inni wolą planować je co roku, aby mogli zobaczyć rezultaty, których pragną. Nie są znane żadne przeciwwskazania do mezoterapii igłowej twarzy i skóry głowy.

W miejscach iniekcji przez pierwsze kilka dni będą widoczne niewielkie wypukłości, ale ból ustąpi w ciągu następnych kilku dni. Po zabiegu pacjenci mogą powrócić do swoich normalnych zajęć. Po zabiegu powinni wypić zrównoważony koktajl, który zawiera kwas hialuronowy i kofeinę. Takie przygotowanie pomoże im czuć się komfortowo podczas zabiegu. Podczas poddawania się mezoterapii igłowej skóry głowy i twarzy pacjenci powinni unikać picia nadmiernej ilości wody oraz powinni ograniczyć kofeinę.

Wstrzykiwanie komórek skóry przez mikroigły do głębszych warstw skóry jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Wzmaga metabolizm komórek w skórze, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, poprawia mikrokrążenie i elastyczność skóry. Mezoterapia igłowa zwiększa również retencję wody w skórze. Jest bezpieczna do stosowania u osób cierpiących z powodu wczesnych oznak starzenia się skóry i pierwszych zmarszczek.

Mimo że istnieją pewne przeciwwskazania do mezoterapii igłowej, zabieg jest powszechnie akceptowany przez społeczeństwo. Sprzęt jest niedrogi i wymaga minimalnego szkolenia dla świadczeniodawców. Stosowane iniekcje są zazwyczaj niezwykle małe, a efekty niepożądane są niewielkie lub nie występują wcale. Ponieważ mezoterapia jest procedurą ambulatoryjną, nie wymaga hospitalizacji. Jednak średni koszt sesji waha się od 200 do 600 USD.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *