Jak zrobić kwadratowe paznokcie

Jak zrobić kwadratowe paznokcie

Jeśli szukasz sposobu, aby twoje paznokcie wyglądały na kwadratowe, oto kilka różnych metod:

Praktyczność

Praktyczność opiłowywania paznokci na kwadrat wynika z łatwości ich utrzymania. Ten kształt jest również najczęściej spotykany na dłoniach i jest łatwy do utrzymania. Ważne jest, aby znać różnicę między paznokciami kwadratowymi a owalnymi, ponieważ te pierwsze mają łagodniejsze krawędzie na górze i okrągłe na końcach. Utrzymanie kwadratowego paznokcia jest również wygodniejsze, jeśli jesteś kobietą, która chce wyglądać najlepiej przez cały czas.

Kwadratowy paznokieć może być dłuższy lub krótszy. Kwadratowy kształt wymaga mniej wysiłku przy opiłowywaniu i jest łatwiejszy do utrzymania niż kształt owalny. Jest on również mniej podatny na złamania i łatwy w utrzymaniu. Jest to popularny styl dla długich paznokci i wąskich palców. Jednak na krótszych palcach kwadratowy paznokieć może wydawać się nieładny. Aby tego uniknąć należy utrzymywać kwadratowy kształt paznokci i unikać nadmiernego ich profilowania. Jeśli jednak chcesz stworzyć kwadratowy kształt paznokcia, możesz użyć tej samej metody dla obu.

Łatwość

Używanie pilnika do paznokci może być świetnym sposobem na nadanie paznokciom gładkiego i wypolerowanego wyglądu. Pilnik do paznokci wykonany z materiału o ziarnistości 180 jest mniej podatny na zarysowania skóry i pozwala na większą kontrolę nad kształtem paznokci. Pilnik powinien ściśle przylegać do rogu paznokcia i nie powinien wystawać. Aby prawidłowo opiłować paznokcie, zacznij od jednego rogu paznokcia i przesuwaj się w kierunku środka. Gdy dotrzesz do środka paznokcia, wygładź jego krawędzie pilnikiem.

Podobne treści:  Jakie są zalety manicure z monofazą?

Jeśli twoje paznokcie są kwadratowe, możesz spiłować ich krawędzie, aby nadać im owalny kształt. Jeśli nie jesteś zadowolony z kształtu swoich paznokci, możesz również spiłować boki łożyska paznokcia. Możesz zdecydować, czy mają być bardziej owalne czy kwadratowe, ale w każdym przypadku upewnij się, że spiłowujesz je długimi, powolnymi pociągnięciami. Unikaj krótkich, szybkich pociągnięć, ponieważ mogą one sprawić, że Twoje paznokcie będą nierówne.

Mimo, że są one nieco trudniejsze do opanowania niż te o okrągłym kształcie, możesz z łatwością nadać im kształt kwadratu. Kształt ten jest znacznie łatwiejszy do opanowania niż kształt owalny, ale zachowuje klasę paznokci kwadratowych. Najprostszym sposobem na uzyskanie tego kształtu jest wyśrodkowanie czubka paznokcia i spiłowanie reszty paznokcia do kwadratu. Kształt ten odpowiada naturalnej szerokości paznokcia i nie łamie się łatwo.

Paznokcie kwadratowe są podobne do kwadratowych ale mają lekko zaokrąglone krawędzie i bardziej miękki owalny kształt. Długie paznokcie wymagają innej techniki opiłowywania. Najpierw należy je przyciąć, a następnie podzielić na dwie części. Aby to zrobić, trzymaj palec w kierunku twarzy, a następnie zrób pół pięści. Dzięki temu będziesz mogła dotrzeć do boków paznokcia, a następnie pociąć je na segmenty.

Beauty

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić podczas opiłowywania paznokci, jest usunięcie dodatkowego pyłu. Możesz w tym celu użyć szczotki do paznokci. Następnie przytrzymaj pilnik pod kątem 45 stopni na rogu paznokcia. Powoli przeciągnij pilnik przez róg paznokcia. Chcesz spiłować paznokieć jak najbardziej prostopadle, ale nie spiesz się. Pamiętaj, aby po każdym pociągnięciu sprawdzić narożniki paznokci, aby upewnić się, że nie przesadziłeś z pilnikiem.

Podobne treści:  Zabieg proteinowy na paznokcie - jak wykonać?

Paznokieć w kształcie kwadratu to taki, który jest idealnie prosty na całej długości paznokcia. Jeśli paznokieć jest zbyt długi, możesz go skrócić przy pomocy obcinacza do paznokci. Zaoszczędzisz w ten sposób czas i wysiłek. Jeśli nie jesteś ekspertem od paznokci, możesz wykonać następujące kroki. Najpierw trzymaj pilnik równolegle do paznokcia. Następnie przesuwaj go z boku na bok, aż uzyskasz schludny, kwadratowy kształt paznokcia.

Aby spiłować paznokcie, musisz trzymać pilnik pod kątem 45 stopni, prawie dotykając białej części paznokcia. Następnie delikatnie przeciągnij pilnik od środka paznokcia do punktu środkowego, a potem zastosuj tę samą technikę po drugiej stronie paznokcia. Kiedy skończysz, będziesz miała idealnie ukształtowane paznokcie, które wyglądają pięknie. Tak więc, zacznij ćwiczyć, ucząc się, jak prawidłowo spiłować paznokcie! Będziesz zaskoczona tym, jak szybko i łatwo możesz uzyskać niesamowity wygląd swoich paznokci.

Aby idealnie opiłować paznokcie, musisz najpierw zdecydować o kształcie swoich paznokci. Jeśli masz długie paznokcie, powinieneś wybrać kształt migdałowy lub owalny. Kształty te wydłużają palce i dają mocną podstawę. Dla średnich i długich paznokci, spróbuj przejść do kwadratowego kształtu. Kwadratowy paznokieć jest najlepszą opcją dla tego typu kształtu, ponieważ zapewnia solidną podstawę. Jeśli jednak chcesz stworzyć prawdziwy kształt migdała, powinieneś zdecydować się na paznokcie o kształcie zaokrąglonym lub kwadratowym.

Podobne treści:  Paznokcie hybrydowe - jakie są ich zalety?

Koszt

Wzmocnienie w kształcie kwadratu jest bardziej strukturalne i wygląda atrakcyjniej. Najlepszym sposobem na uzyskanie kwadratowego paznokcia jest spiłowanie ścian bocznych prosto w górę od łożyska paznokcia i wolnego brzegu w poprzek. Opiłowuj paznokcie długimi, równymi pociągnięciami i nie spiesz się. Sprawdzaj róg po każdym pociągnięciu, aby upewnić się, że nie wyglądają one na zbyt kwadratowe. Następnie powtórz proces w razie potrzeby. Jeśli robisz to sam, możesz to zrobić w domu na własną rękę, jeśli chcesz.

Pilniki są dostępne w różnych stylach, materiałach i cenach. Najczęstszy typ pliku jest wykonany z polietylenu i kosztuje 80C do 1,30 USD. Istnieją również sanityzowane wersje, które są wodoodporne i mogą być moczone w roztworze sanityzującym w nieskończoność. Wersje sanityzowane są dostępne od wielu producentów, w tym Backscratchers Salon Systems. Z pomocą DHS firma ta przygotowała tę tabelę.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *