Jak ścinać długie włosy, aby uzyskać właściwą fryzurę

Jak ścinać długie włosy, aby uzyskać właściwą fryzurę

Jeśli chcesz uzyskać idealną fryzurę, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że twój stylista uzyska pożądany wygląd. Po pierwsze, musisz wiedzieć czego chcesz. Staraj się unikać używania skomplikowanych słów do opisania tego, czego chcesz. Lepiej jest dać styliście obraz niż słowa. W ten sposób stylista będzie wiedział dokładnie jak uzyskać pożądany wygląd.

Metoda wysokiego kucyka na ścięcie długich włosów

Przed ścięciem włosów upewnij się, że masz odpowiednie nożyczki. Upewnij się, że Twoje włosy są całkowicie suche i gładkie. Upewnij się również, że kucyk jest ścięty na środku głowy. Lustro pomoże Ci zobaczyć, gdzie dokładnie powinnaś ściąć włosy. Następnie pochyl się w pasie i chwyć kucyk jedną ręką. Następnie trzymaj kucyk w napięciu podczas obcinania. Celem jest stworzenie równego kucyka.

Podobne treści:  Puszenie się włosów - kosmetyki na tę przypadłość

Metoda wysokiego kucyka jest popularną fryzurą od dziesięcioleci. Nadaje ona twarzy uniesiony wygląd i napina włosy. Aby włosy wyglądały na bardziej teksturowane i uniesione, możesz użyć suchego szamponu. Ważne jest, by włosy wyglądały w lekkim nieładzie – nie pozwól, by były zbyt proste! Spróbuj założyć gumkę do włosów, aby je upiąć. Możesz też założyć na czubek głowy spinkę, by utrzymać je na miejscu.

Komunikowanie się z fryzjerem

Niezależnie od stylu, który preferujesz, powinieneś przekazać fryzjerowi swoją wizję, aby zapewnić sobie pożądane cięcie. Zanim fryzjer zacznie obcinać włosy, warto pokazać mu zdjęcie pożądanej fryzury lub długości. Dzięki temu będzie on bardziej konkretny i mniej prawdopodobne, że popełni błędy. Jeśli nie możesz przynieść ze sobą zdjęcia, użyj swoich rąk, aby wskazać pożądaną długość.

Podobne treści:  Jak obcinać włosy u małych dzieci

Komunikując się ze swoim stylistą, zawsze bądź cierpliwy i wyjaśniaj swój pożądany wygląd. Niektórzy klienci są sfrustrowani swoją obecną fryzurą i oczekują, że fryzjer będzie czytał im w myślach. Inni są nieugięci i nie chcą rozmawiać ze swoim fryzjerem, oczekując, że sam domyśli się, czego chcą. Gdy tak się stanie, Twój stylista nie będzie miał innego wyboru, jak tylko powiedzieć Ci, że jego styl nie jest najlepszy dla Twoich włosów.

Radzenie sobie z krytyką jako fryzjer

Możesz nie zawsze otrzymywać pozytywne opinie lub komplementy od swoich klientów. Zdarza się to częściej niż mogłoby się wydawać i czasami możesz być zmuszony do zmierzenia się z krytyką. Podczas gdy naturalne jest, że czujesz się sfrustrowany i zirytowany, dobrym pomysłem jest zachowanie spokoju i profesjonalizmu. Nigdy nie powinieneś porzucać klienta bez omówienia problemów i możliwych rozwiązań w sposób cywilny. Nieprofesjonalnie wygląda również utrata temperamentu z powodu skargi, więc powinieneś unikać tego w miarę możliwości.

Podobne treści:  Jak ukryć siwe włosy - kilka porad od fryzjera

Dobrym sposobem radzenia sobie z krytyką jako fryzjer jest próba zminimalizowania wpływu negatywnego rozgłosu i pozytywna odpowiedź. Możesz zacząć od poproszenia klienta o wyjaśnienie jego problemu. Dobrym pomysłem jest również omówienie tego w spokojnym miejscu, z relaksującą postawą i otwartymi gestami rąk. Powinieneś także unikać zaprzeczania klientowi, jeśli wypowiada on jakiekolwiek negatywne komentarze na temat twoich usług.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *