Czy kremy na zmarszczki działają? Opinia lekarzy jest podzielona

Czy kremy na zmarszczki działają? Opinia lekarzy jest podzielona

Pytanie brzmi: Czy kremy na zmarszczki działają? Lekarze są podzieleni co do skuteczności tych produktów. Istnieje kilka powodów, dla których tak się dzieje. Najbardziej prominentnym jest to, że nie zawierają one wystarczającej ilości składników, aby przynieść zauważalne rezultaty. Wiąże się z tym również ryzyko. W tym artykule omówimy niektóre składniki powszechnie stosowane w kremach przeciwzmarszczkowych, ich skuteczność i skutki uboczne. Jeśli myślisz o wypróbowaniu nowego produktu, upewnij się, że przeczytasz skutki uboczne zanim go kupisz.

Kuracja przeciwzmarszczkowa dr Perricone

Rewolucyjny program antyoksydacyjny, bestsellerowy przewodnik dr Perricone #1 “New York Timesa” może odmłodzić Twoją skórę w każdym wieku. Dowiesz się, jak odmłodzić skórę od wewnątrz dzięki temu naturalnemu programowi leczenia zmarszczek – Cytat oddaje mądrość autorów serwisu https://salondermica.pl. To doskonały sposób na zwalczanie oznak starzenia się od wewnątrz. Nie będziesz musiała martwić się o nadmierne wydatki na drogie produkty czy wizyty u dermatologa.

The Wrinkle Cure opiera się na własnych badaniach Perricone’a i nie jest to tylko książka o pielęgnacji skóry. To także zmiana stylu życia. Zamiast stosować drogie kremy i balsamy, należy stosować bardziej zrównoważoną dietę. Jedzenie zbilansowanej diety i regularne ćwiczenia są ważnymi elementami programu, ale unikanie smażonych potraw i przetworzonej żywności zapewni Ci skórę, o której zawsze marzyłaś.

Podobne treści:  Soda na skórze głowy - czy to inwazyjna metoda?

Składniki w kremach na zmarszczki

Kremy na zmarszczki są sformułowane z surowców, które są udowodnione, aby zmniejszyć wygląd drobnych linii i zmarszczek. Niektóre z tych składników obejmują petrolatum, olej mineralny, olej sezamowy, olej słonecznikowy i dimetikon. Niektóre zawierają również oleje, takie jak masło shea, oliwa z oliwek i witamina E. Inne mogą zawierać dwutlenek tytanu, rodzaj minerału, który może zwiększać zawartość wody w skórze.

Do najgorszych składników kremów na zmarszczki należą konserwanty, które mają reputację toksyn. Konserwanty nie tylko mieszają w Twoich hormonach, ale znajdują się w wielu rodzajach produktów do pielęgnacji skóry, w tym w kremach na zmarszczki. Parabeny, na przykład, zakłócają działanie Twoich hormonów i uwalniają formaldehyd. A butylowany hydroksytoluen, inny konserwant powszechnie występujący w produktach do pielęgnacji skóry, może zakłócać pracę układu hormonalnego i być potencjalnie rakotwórczy.

Podobne treści:  Jaką piankę do oczyszczania twarzy stosować? Tanie i dobre

Skuteczność

Chociaż istnieje wiele kremów przeciwzmarszczkowych, ich skuteczność jest dyskusyjna. Ponieważ nie zawierają one żadnych korzyści medycznych, kremy miejscowe są klasyfikowane przez Food and Drug Administration jako kosmetyki. W przeciwieństwie do leków, kosmetyki nie przechodzą takich samych rygorystycznych testów jak leki stosowane miejscowo. W związku z tym skuteczność tych produktów jest bardzo różna. Lekarze są jednak zgodni co do tego, że nawilżanie skóry jest niezbędnym elementem pielęgnacji przeciwstarzeniowej.

Istnieje wiele zagrożeń związanych z kremami na zmarszczki. Niewłaściwe ich stosowanie może spowodować skutki uboczne, w tym podrażnienie, zaczerwienienie, pieczenie lub wysypkę. Ponadto, należy dokładnie przestrzegać wskazówek dotyczących produktu. Jeśli jesteś uczulony na jakiekolwiek składniki, powinieneś unikać stosowania go na swojej skórze. Należy również unikać palenia tytoniu i forsownych ćwiczeń fizycznych do czasu pełnego wyzdrowienia. Ponadto, należy unikać nadmiernej ekspozycji na słońce, ponieważ może to pogorszyć stan skóry.

Efekty uboczne

Pomimo niezliczonych korzyści płynących ze stosowania kremów przeciwzmarszczkowych, prawda jest taka, że produkty te mogą mieć również szereg niepożądanych skutków ubocznych. Niezwykle istotne jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych zgodnie z zaleceniami producenta. Ponadto, produkty te powinny być przechowywane w chłodnym, suchym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i ekspozycji na powietrze. Szczególnie korzystne jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych zawierających witaminę C i zieloną herbatę, ponieważ zawierają one antyoksydanty i właściwości lecznicze.

Podobne treści:  Jaki powinien być skład kremu do rąk?

Chociaż wiadomo, że kremy przeciwzmarszczkowe poprawiają wygląd linii i zmarszczek, skuteczność tych produktów zależy od rodzaju skóry i częstotliwości ich stosowania. Jeśli mieszkasz w słonecznym klimacie, pamiętaj o stosowaniu filtrów przeciwsłonecznych, aby chronić się przed szkodliwymi promieniami UV. Ekspozycja na światło słoneczne przyspiesza naturalny proces starzenia się skóry i przyspiesza powstawanie zmarszczek oraz innych problemów skórnych. Jeśli zauważyłaś już oznaki przedwczesnego starzenia się, zaleca się stosowanie kremu z filtrem co najmniej SPF 30.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *