W tym artykule wyjaśnimy koszt i skutki uboczne peelingu enzymatycznego dla skóry głowy. Omówimy również różnice pomiędzy peelingami chemicznymi a microneedlingiem. Na koniec będziemy w stanie określić najlepszy zabieg dla naszej skóry. Zanim jednak zaczniemy, warto zrozumieć, czym dokładnie jest peeling enzymatyczny do skóry głowy. Ten rodzaj peelingu polega na zastosowaniu roztworu enzymatycznego, który ma za zadanie złuszczyć martwe komórki skóry.
Koszt peelingu enzymatycznego do skóry głowy
Proces peelingu enzymatycznego jest podobny do procesu peelingu chemicznego, z tym że wykorzystuje on naturalne enzymy owocowe do oddziaływania na powierzchnię skóry. Enzymy te mają zdolność do oczyszczania skóry, otwierania porów i detoksykacji organizmu. Peelingi enzymatyczne mogą być korzystne dla osób o wszystkich typach skóry, zwłaszcza tych, które są tłuste i/lub mają skłonność do hiperpigmentacji. Peeling enzymatyczny może również zmniejszyć widoczność oznak starzenia.
Proces jest bezpieczny dla większości typów skóry i zazwyczaj nie wymaga przestojów. Jednak, ponieważ skóra każdego pacjenta reaguje inaczej, koszty głębokiego peelingu chemicznego mogą przekroczyć 3000 dolarów i mogą wymagać noclegu. Według American Society of Plastic Surgeons, średni koszt peelingu chemicznego wynosi 673 USD. Procedura jest zazwyczaj wykonywana w ambulatoryjnym centrum chirurgicznym lub w gabinecie lekarskim, a pacjenci są zobowiązani do związania włosów do tyłu na czas trwania zabiegu.
Skutki uboczne peelingu enzymatycznego
Chociaż procedura jest ogólnie bezpieczna, ważne jest, aby znać skutki uboczne z nią związane. Ogólnie rzecz biorąc, pacjent będzie musiał unikać noszenia makijażu przez kilka dni po zabiegu. Ponadto, pacjent powinien unikać ekspozycji na słońce, solarium i otwartych ran. Jednak większość pacjentów nie doświadcza żadnych skutków ubocznych. Niektórzy pacjenci mogą odczuwać pewne mrowienie lub kłucie po zabiegu. Jednak to mrowienie lub kłucie nie jest uważane za efekt uboczny peelingu.
Typowe efekty uboczne obejmują napięcie skóry, zrzucanie skóry i zaczerwienienie. Poważniejsze efekty uboczne mogą obejmować infekcje lub blizny. W okresie rekonwalescencji pacjenci powinni stosować delikatną pielęgnację skóry i chronić się przed słońcem. Pacjenci powinni również przyjmować środki przeciwbólowe przed zabiegiem. Czas rekonwalescencji wynosi od jednego do dwóch tygodni. Lekarz może również przepisać wazelinę lub okłady z lodu. Należy jednak pamiętać, że peeling chemiczny może pozostawić blizny lub przebarwienia.
Koszt peelingów chemicznych
Koszt peelingów chemicznych na skórę głowy może się znacznie różnić w zależności od rodzaju wybranego peelingu. Im bardziej agresywny peeling chemiczny, tym wyższa cena. Wielu dostawców Derma-Tech oferuje różne rodzaje peelingów chemicznych, a ich specjaliści skonsultują się z Tobą, aby ustalić, który rodzaj peelingu chemicznego jest najlepszy dla Twojej skóry i budżetu. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, rozważ zakup serii peelingów przed zarezerwowaniem pojedynczej wizyty.
Koszt typowego peelingu chemicznego dla skóry głowy waha się od 150 do 3000 dolarów, w zależności od lokalizacji i dostawcy. Jednak głębokie peelingi mogą kosztować nawet 3000 dolarów. Oprócz kosztów pojedynczego zabiegu, pacjenci mogą potrzebować czterech lub więcej, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Niektóre uzdrowiska oferują pakietowe ceny za serię peelingów, ale indywidualne wyniki nie są gwarantowane.
Koszt microneedlingu
Koszt peelingu enzymatycznego dla skóry głowy będzie zależał od tego, gdzie się udasz i co oferuje Twój usługodawca. Głęboki peeling może kosztować do 3000 dolarów i może wymagać znieczulenia i noclegu. Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych podaje, że średni koszt peelingu chemicznego skóry głowy wynosi 673 USD. Większość peelingów wykonywana jest w gabinecie lekarskim i wymaga związania włosów do tyłu. Głęboki peeling może również wymagać noclegu w ambulatoryjnym centrum chirurgicznym.
Peelingi chemiczne wykorzystują roztwór chemiczny do poprawy stanu skóry. Można je podzielić na trzy klasy, ale są bardziej agresywne niż peelingi enzymatyczne. Powodują one kontrolowane oparzenie i usuwają zewnętrzne warstwy skóry. Nowa skóra pod spodem jest gładka i równa. Peelingi chemiczne nie są zalecane dla ciemniejszych odcieni skóry lub bardzo wrażliwej skóry. Zabieg ten wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego przed zaplanowaniem pierwszego peelingu najlepiej zasięgnąć porady lekarza.
Podobne tematy