Zabieg karboksyterapii – co daje?

Zabieg karboksyterapii – co daje?

Zabieg Karboksyterapii to nieinwazyjny zabieg odmładzania skóry. Wykorzystuje CO2 do rozbijania złogów tłuszczowych. Zabieg ten zwiększa produkcję kolagenu i pomaga w redukcji rozstępów. Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne zagrożenia związane z tym zabiegiem. Aby uniknąć tych zagrożeń, zaleca się skonsultowanie z lekarzem przed zaplanowaniem sesji. Czas odzyskiwania po zabiegu zależy od stanu zdrowia i obszaru zainteresowania. Zabieg karboksyterapii

to mało inwazyjna procedura odmładzania skóry Zabiegi karboksyterapii

są niechirurgiczne i wykorzystują dwutlenek węgla do stymulowania naturalnej reakcji organizmu na leczenie. Z wiekiem nasze krążenie maleje, odmawiając komórkom tlenu i uniemożliwiając regenerację. Oprócz zmian związanych z wiekiem, inne czynniki mogą hamować regenerację komórek. System Carboxytherapy działa poprzez wstrzykiwanie CO2 pod powierzchnię skóry. Organizm wykrywa ten gaz jako deficyt tlenu i reaguje zwiększeniem przepływu krwi do leczonego obszaru. Ostatecznie skutkuje to odmłodzeniem komórek i poprawą krążenia.

Karboksyterapia jest skuteczna w przypadku wielu schorzeń skóry, w tym rozstępów, blizn keloidowych oraz blizn przerostowych lub keloidów. Zabieg ten jest również powszechnie stosowany w połączeniu z innymi zabiegami. Karboksyterapia jest skuteczna w leczeniu choroby skóry morbus burger, ale nie jest zalecana dla klientów z alopecia difusa lub łuszczycą. Jest przeciwwskazana u pacjentów z zakrzepicą.

Wykorzystuje CO2 do rozbijania złogów tłuszczowych

Termin “karboksyterapia” odnosi się do techniki, która polega na wstrzykiwaniu maleńkich ilości dwutlenku węgla (CO2) tuż pod powierzchnią skóry. Proces ten pomaga rozbić uporczywy tłuszcz, wspomaga produkcję kolagenu i poprawia elastyczność skóry. W przeciwieństwie do innych zabiegów, karboksyterapia nie wiąże się z przestojami i wymaga jedynie 15 do 1 godziny zabiegu. Zabieg jest bezbolesny i nie wiąże się z przestojami, a efekt uboczny jest minimalny lub nie występuje wcale. Najczęstszym efektem ubocznym jest lekkie zasinienie, które znika w ciągu kilku dni.

Podobne treści:  Pielęgnacja rudych włosów - kilka kroków

Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga specjalnego przygotowania, choć niektórzy lekarze wolą zastosować krem znieczulający na obszar przed wprowadzeniem igły. Zazwyczaj zabieg trwa od 15 do 30 minut i nie wymaga znieczulenia ogólnego. Należy pamiętać, że karboksyterapia nie działa w taki sam sposób jak bardziej inwazyjne procedury. Oferuje jednak znaczące zmiany za niewielką inwestycję czasu.

Stymuluje produkcję kolagenu

Zabieg karboksyterapii poprawia wygląd skóry poprzez zwiększony przepływ krwi. Zmniejsza widoczność rozstępów i drobnych linii. Zabieg poprawia również teksturę Twojej skóry wokół oczu. Jak sama nazwa wskazuje, zabieg ten stymuluje produkcję kolagenu. Zwiększony przepływ krwi powoduje mniej siniaków i mniej zauważalny czas przestoju. Karboksyterapia poprawia również gojenie się ran i perfuzję tkanek, zwłaszcza u osób palących.

Zabieg nie jest bolesny i jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry. Powoduje jednak niewielki dyskomfort. Warto jednak zaznaczyć, że karboksyterapia jest wystarczająco łagodna dla nawet najbardziej delikatnej skóry. Klienci powinni zaplanować od czterech do sześciu sesji w celu uzyskania najlepszych rezultatów. Zabieg jest również skuteczny w regeneracji skóry ze względu na swoją efektywność. Skóra będzie wyglądać młodziej i będzie miała mniej złogów tłuszczu. Początkowe leczenie powinno przynieść rezultaty w ciągu dwóch tygodni, choć dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się sześć sesji.

Podobne treści:  Jak oddać włosy na cele charytatywne

Powoduje rozstępy

Karboksyterapia jest sprawdzoną metodą usuwania rozstępów i blizn. Gaz aplikowany jest podskórnie, co stymuluje dotlenienie tkanek i mikrokrążenie, dzięki czemu nieestetyczne rozstępy ulegają zmniejszeniu lub likwidacji. Zabieg wymaga zwykle od 5 do 10 sesji. Sesje te są zazwyczaj wykonywane raz lub dwa razy w tygodniu. Istnieją jednak pewne środki ostrożności, które należy podjąć przed poddaniem się temu zabiegowi. Na przykład ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi.

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, jak działa karboksyterapia. Leczy ona źródło rozstępów poprzez stymulację organizmu do produkcji nowego kolagenu. To z kolei pogrubia skórę i zmniejsza widoczność rozstępów. Karboksyterapia może skutecznie leczyć czerwone rozstępy i starsze, białe rozstępy. Chociaż zabieg ten może nie być skuteczny w przypadku białych rozstępów, jest bezpieczny dla wszystkich typów skóry. Proces jest również skuteczny dla osób, które mają ciemną skórę.

Zmniejsza zmarszczki

Karboksyterapia to niechirurgiczny zabieg kosmetyczny, który pomaga podnieść skórę i zmniejszyć zmarszczki. Zabieg ten celuje również w uporczywy tłuszcz i cellulit. Karboksyterapia działa poprzez wstrzykiwanie dwutlenku węgla do ciała. Gaz ten zwiększa krążenie i motywuje czerwone krwinki do pośpiechu w tym obszarze. Czerwone krwinki przenoszą tlen i dokonują wymiany gazowej. Karboksyterapia pomaga zwiększyć produkcję kolagenu w skórze i przyczynia się do bardziej młodzieńczego wyglądu.

Innym powszechnym problemem związanym z wiekiem skóry są cienie pod oczami. Te ciemne plamy mogą być wynikiem popękanych naczyń krwionośnych i mogą przypominać siniaki lub przebarwienia hemosyderyny. Karboksyterapia pomaga złagodzić wygląd tych ciemnych plam poprzez stymulację produkcji nowego kolagenu w dotkniętym obszarze. Ponadto, zabieg ten poprawia perfuzję tkanek. Jest szczególnie skuteczny dla palaczy, których skóra jest słabo perfundowana.

Podobne treści:  Nakładanie masek do włosów - rób to poprawnie

Zmniejsza łysienie

Zabieg karboksyterapii jest mało inwazyjną i wysoce skuteczną metodą leczenia łysienia. Lekarz za pomocą specjalistycznego urządzenia wstrzykuje pod skórę niewielkie dawki medycznego dwutlenku węgla (CO2). Kąt wstrzykiwania i temperatura są dostosowane do obszaru docelowego, a dwutlenek węgla może przenikać do głębokich warstw skóry i penetrować podskórną tkankę tłuszczową. CO2 reaguje z wodą w tkance, szybciej uwalniając tlen i odżywiając mieszki włosowe.

W niedawno przeprowadzonym badaniu dotyczącym karboksyterapii stwierdzono, że zmniejszyła ona występowanie łysienia u pacjentów z łysieniem androgenowym. Naukowcy sprawdzali, czy karboksyterapia może być również stosowana w leczeniu łysienia androgenowego. Badanie zostało przeprowadzone przez dermatologów z Uniwersytetu Tanta i opublikowane w Journal of Cosmetic Dermatology. Badacze podzielili 80 pacjentów na cztery grupy. Grupa IIA obejmowała mężczyzn z łysieniem typu męskiego, natomiast grupa IIB – kobiety z łysieniem typu żeńskiego. Podczas badania uczestnicy byli obserwowani przez trzy miesiące. Uczestnicy wykazali znaczną poprawę kliniczną, nawet jeśli leczenie nie odwróciło stanu łysienia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *