Jak wykonać masaż skóry głowy i twarzy

Jak wykonać masaż skóry głowy i twarzy

Niezależnie od tego, czy masz grzebień, czy używasz ręcznego masażera, proces usuwania włosów może być korzystny dla ogólnego stanu zdrowia. Ten prosty masaż pomaga zredukować stres, koi skórę, a nawet może pomóc Ci złagodzić ból głowy. Istnieje kilka korzyści z masażu skóry głowy i twarzy, a poniższe to tylko kilka z nich. Używaj masażera do depilacji lub po prostu pocieraj własną skórę głowy.

Używanie masażera do skóry głowy lub pocieranie własnego łepka może pomóc zmiękczyć skórę

Chociaż wielu dermatologów zaleca używanie masażera do skóry głowy, możesz również masować skórę głowy opuszkami palców. Ten delikatny masaż zwiększy krążenie krwi do skóry głowy, co jest niezbędne dla wzrostu włosów. Możesz to praktykować codziennie, pod prysznicem lub gdy jesteś sucha. Jeśli używasz elektrycznego masażera skóry głowy, pamiętaj, by stosować go na suchych włosach.

W przeciwieństwie do szczoteczki do zębów, masażer skóry głowy może pomóc zmniejszyć stan zapalny na skórze głowy. Jest to skuteczny sposób na pozbycie się martwych komórek skóry i podrażnionych mieszków włosowych. Jest to również tani i łatwy sposób na uzyskanie bardziej miękkiej skóry. Niektóre z tych narzędzi są również wolne od okrucieństwa i wegańskie, co czyni je idealnym wyborem.

Podobne treści:  Jak dbać o skórę głowy po chemioterapii

Zmniejsza stres

Jedno z badań sugeruje, że masaż skóry głowy i twarzy zmniejsza poziom hormonu zwanego kortyzolem. Ten hormon jest związany z uczuciem niepokoju, a masaż skóry głowy może być skutecznym sposobem na jego zmniejszenie. Metoda ta znana jest z obniżania tętna i ciśnienia krwi. Może jednak nie być skuteczna dla wszystkich. Badacze szukają obecnie sposobów na zwiększenie skuteczności masażu dla każdego. Do tego czasu korzyści płynące z masażu twarzy i skóry głowy są w dużej mierze nieznane.

Wspaniały masaż skóry głowy i twarzy może złagodzić stres poprzez zwiększenie krążenia i stymulację drenażu limfatycznego. Układ limfatyczny pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu. Zwiększa również produkcję endorfin, hormonów odpowiedzialnych za dobre samopoczucie i szczęście. Istnieją różne techniki masażu skóry głowy, a można się ich szybko nauczyć, ćwicząc je w południe. Na początek użyj palców zamiast paznokci. Wykonuj średnio mocny nacisk okrężnymi ruchami.

Uspokaja i koi

Masaż twarzy i skóry głowy może zmniejszyć stres i napięcie i jest korzystny w przypadku wielu schorzeń. Masaż powinien skupiać się na punktach nacisku, takich jak czoło i skronie, aby uwolnić stres i napięcie. Podstawa głowy i za uszami również wymagają dodatkowej uwagi. Podczas masażu należy również skupić się na mięcie pieprzowej, kasztanowcu i gotu kola, które łagodzą ból mięśni i stawów.

Pomaga w łagodzeniu bólów głowy

Do wielu korzyści płynących z terapii masażem należy zaliczyć redukcję stresu i napięcia. Bóle głowy są często wynikiem nagromadzenia napięcia w organizmie. Udowodniono, że masaże twarzy i skóry głowy zmniejszają napięcie i ból. Ponadto pomagają one złagodzić objawy bólu głowy poprzez stymulację przywspółczulnego układu nerwowego. Układ ten reguluje rytm serca, oddychanie i pomaga zapobiegać produkcji hormonów stresu. Jedną z głównych korzyści płynących z masażu twarzy i skóry głowy jest zwiększenie poziomu serotoniny, która pomaga złagodzić ból. Inną korzyścią z masażu skóry głowy jest to, że łagodzi on gęstą tkankę nad czaszką, która może powodować ból głowy.

Podobne treści:  Skóra twarzy u mężczyzny - jak oczyszczać?

Kolejną korzyścią z masażu twarzy i skóry głowy jest to, że pomaga on zmniejszyć stres i promować uczucie relaksu. Według badania przeprowadzonego w 2016 roku, 15 do 25 minut masażu skóry głowy może obniżyć ciśnienie krwi. Naukowcy uważają, że jest to spowodowane zwiększonym krążeniem krwi w całej głowie i szyi. Ponadto, masaże twarzy i skóry głowy pomagają rozluźnić mięśnie szyi i ramion, które są częstymi wyzwalaczami bólów głowy. Masaż okazał się być naturalną alternatywą dla dostępnych bez recepty leków na ból głowy.

Stymuluje mieszki włosowe

Aby pobudzić wzrost włosów, skóra głowy musi być odpowiednio odżywiona. Masowanie skóry głowy może stymulować mieszki włosowe do produkcji grubszych, bardziej żywych włosów. Dzieje się tak poprzez stymulację naczyń krwionośnych znajdujących się pod skórą. To z kolei prowadzi do szybszego wzrostu włosów i większej ich grubości. Standardowy masaż skóry głowy stymuluje mieszki włosowe poprzez ich rozciągnięcie i zwiększenie przepływu krwi.

Kolejną korzyścią wynikającą z regularnego masażu skóry głowy i twarzy jest poprawa przepływu krwi do głowy. Masowanie skóry głowy powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych pod skórą głowy, dzięki czemu więcej krwi może przez nią przepływać i docierać do mieszków włosowych. W badaniu opublikowanym w Journal of Aesthesiology w 2016 roku stwierdzono, że regularne masaże skóry głowy zmniejszyły poziom stresu u kobiet i zwiększyły grubość włosów u osób z łysieniem androgenowym. W badaniu stwierdzono również, że uczestnicy mieli mniejszy spadek włosów po 6 do 7 miesiącach regularnych masaży.

Podobne treści:  Krem przeciwsłoneczny - który wybrać?

Zmniejsza produkcję hormonu stresu

Nowe badanie sugeruje, że delikatny, 10-minutowy codzienny masaż skóry głowy i twarzy zmniejsza produkcję hormonu stresu – kortyzolu u ludzi. Badanie to zostało przeprowadzone przy użyciu sfigmometru rtęciowego. Naukowcy zaobserwowali, że poziom kortyzolu zmniejszał się 15 minut po masażu skóry głowy. Ponadto stwierdzili, że 20-minutowy masaż również obniżył poziom kortyzolu. Badanie to jest pierwszym tego typu dowodem na to, że połączenie masażu twarzy i skóry głowy zmniejsza produkcję hormonów stresu.

Regularny masaż jest doskonałą formą łagodzenia stresu i może poprawić Twoje ogólne samopoczucie. Może poprawić Twoje zdrowie psychiczne i fizyczne poprzez zwiększenie poziomu serotoniny, naturalnie występującego neuroprzekaźnika zaangażowanego w Twój nastrój. Ajurweda zaleca również stymulowanie tych kanałów, aby pomóc w przepływie prany. Ponadto masaż może zmniejszyć produkcję hormonów stresu, które są związane z przyspieszonym procesem starzenia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *