Usuwanie skórek z płytki paznokcia krok po kroku

Usuwanie skórek z płytki paznokcia krok po kroku

Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod usuwania skórek z płytki paznokcia. Możesz użyć naturalnych środków, takich jak sok z cytryny i ocet jabłkowy. Możesz również użyć preparatu do usuwania skórek. Niezależnie od tego, czy próbujesz pozbyć się skórek samodzielnie, czy odwiedzasz salon paznokci, możesz użyć produktu, który działa szybko.

Ocet jabłkowy

Oprócz wzmacniania paznokci i skórek, ocet jabłkowy ma również właściwości przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Pomaga zrównoważyć Twój mikrobiom, dzięki czemu zachowujesz zdrowie i najlepszy wygląd. Istnieje wiele badań naukowych, które pokazują, że ocet może być skuteczny w walce z grzybami. Jedno z ostatnich badań wykazało, że był on w stanie zahamować wzrost C. albicans, gdy był stosowany w szalkach Petriego – Cytat ten został starannie skonstruowany przez ekspertów portalu https://ekostylzycia.pl. Było to prawdopodobnie dlatego, że ocet zniszczył strukturę komórkową i specyficzne enzymy potrzebne grzybowi do przetrwania. Kiedy używasz organicznego octu jabłkowego, zawiera on również matkę octu, która ma korzystne składniki odżywcze dla Twoich skórek.

Ocet jabłkowy z cydru może również leczyć grzybicę paznokci. Grzybica paznokci to bolesna i trawiąca dolegliwość. Leczenie kremami nie pomoże, ale ocet jabłkowy jest skutecznym środkiem. Musisz jednak pamiętać, aby nie stosować octu jabłkowego z cukrowymi napojami. Możesz go używać do usuwania zainfekowanych paznokci u stóp oraz do ochrony skóry.

Podobne treści:  Jak rosnąć paznokcie - 5 pokarmów bogatych w niezbędne składniki odżywcze dla zdrowych paznokci

Sok z cytryny

Sok z cytryny jest doskonałym domowym środkiem do usuwania skórek. Kwas cytrynowy w soku z cytryny pomaga osłabić skórę naskórka. Zastosuj sok do dotkniętego obszaru, pozostawiając go na co najmniej pięć minut. Możesz również chcieć zastosować olejek lub krem po tym czasie. Innym domowym środkiem do usuwania skórek jest ocet jabłkowy. Ocet jabłkowy zawiera kwas octowy, który osłabia twardą skórę naskórka. Nałóż mieszankę na dotknięte miejsce za pomocą wacika.

Możesz również wymieszać miód i sok z cytryny w ciepłej wodzie. Ten roztwór może pomóc w leczeniu bakterii i grzybów. Sok z cytryny może szczypać, więc należy zachować ostrożność. Sok z cytryny jest również świetnym środkiem na ból gardła i jest naturalnym środkiem domowym. Jest bezpieczny i skuteczny, i można go używać raz lub dwa razy dziennie. To remedium działa dobrze, jeśli nie masz nic przeciwko temu, aby twoje paznokcie stały się żółte.

Środek do usuwania skórek

Jeśli nie podoba Ci się sposób, w jaki wyglądają Twoje skórki, możesz spróbować prostej metody ich usunięcia. Aby to zrobić, możesz użyć e-pilnika lub pilnika elektrycznego. Najpierw zmiękcz skórki, mocząc je w ciepłej wodzie lub w roztworze do usuwania skórek. Następnie użyj kostki do szlifowania, aby delikatnie zeskrobać nadmiar tkanki skórnej.

Olej kokosowy to świetny naturalny środek do pielęgnacji skórek. Jest to naturalny środek nawilżający, który zawiera mnóstwo witamin i składników odżywczych. Możesz nałożyć go na skórki i wmasować w dłonie. Inną opcją jest użycie złuszczającego płynu do mycia twarzy. Ten rodzaj środka czyszczącego zawiera mikrogranulki, które rozbijają wiązania między skórą a płytką i delikatnie zdrapują naskórek.

Podobne treści:  Krótkie paznokcie Vs kolor - który wybrać?

Używanie szybko działającego produktu

W przypadku przerośniętych lub suchych skórek dobrym wyborem jest środek do usuwania skórek, który zawiera kwas alfa-hydroksylowy. Produkt ten zmiękcza i rozpuszcza skórki, aż do ich odpadnięcia. Formuła jest bardzo skoncentrowana, dlatego przed nałożeniem produktu na paznokcie należy dokładnie oczyścić okolice paznokci. Produkt ten jest polecany przez salony i kosmetyczki.

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów i cen środków do usuwania skórek. Produkty te przeznaczone są do nakładania cienką linią na płytkę paznokcia, zmiękczają i łagodzą suche skórki. Niektóre produkty zawierają nawet olejek kojący, który łagodzi podrażnienia w łożysku paznokcia. Aby znaleźć odpowiedni preparat do usuwania skórek, przed zakupem porównaj jego składniki, zakres cen i rozmiar.

Możliwe powikłania usuwania skórek

Chirurgiczne usuwanie skórek z płytki paznokciowej może prowadzić do wielu możliwych powikłań, w tym do uszkodzenia łożyska paznokcia i złamania paliczka. Może powstać szeroka blizna, a paznokieć może być trwale nieprawidłowo ustawiony lub zniekształcony. Wypełnienie gazą lub wymiana paznokcia może zapobiec tym powikłaniom. Skóra łożyska paznokcia jest wspierana przez wysoko unaczynioną warstwę podskórną, która jest ściśle związana z paliczkiem dystalnym. Oprócz podtrzymywania łożyska paznokcia, podpaznokciowy glomus jest siecią mikroskopijnych naczyń, które odgrywają ważną rolę w obwodowej regulacji temperatury.

Podobne treści:  Matowe paznokcie - jak zrobić? Poradnik

Jeśli w wyniku tego zabiegu powstanie krwiak pod płytką paznokciową, może się pod nim zbierać krew. Jest to znane jako krwiak podpaznokciowy i może prowadzić do znacznego bólu. W ciężkich przypadkach krew może spowodować uszkodzenie łożyska paznokcia lub traumatyczne oddzielenie płytki paznokcia. W ciężkich przypadkach, płytka paznokciowa może oddzielić się od łożyska, powodując trwałą deformację.

Stosowanie zmywacza bezacetonowego

Tradycyjne zmywacze do paznokci zawierają aceton, który może wysuszać płytkę paznokcia i skórę wokół niej. Może to powodować podrażnione skórki. Możesz całkowicie uniknąć acetonu, używając zmywacza bezacetonowego. Proces ten może być jednak nieco bardziej czasochłonny. Ponadto stosowanie acetonu może sprawić, że paznokcie staną się suche i łamliwe. Dlatego też należy unikać stosowania tego rozpuszczalnika, jeśli mamy słabą lub suchą skórę.

Zmywacz bezacetonowy jest bezpieczną opcją dla wielu kobiet, ponieważ skutecznie usuwa lakier do paznokci, będąc jednocześnie bardziej przyjaznym dla skóry. Ponadto produkty, które są wykonane z soi są ogólnie bezpieczne do stosowania w czasie ciąży. Ponadto zmywacze bezacetonowe nie zawierają śladów toksycznych składników i nie są szkodliwe dla skóry.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *